Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(3)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Charles Hoskinson: Pokud chce Bitcoin přežít, měl by přijmout protokol Cardano Ofelimous

Zakladatel projektu Cardano, IOG a jeden ze spolutvůrců Etherea, Charles Hoskinson, nahrál na Twitter zajímavé video. V něm komentuje nedávná doporučení Bílého domu o potlačení všech energeticky náročných odvětví, včetně těžby bitcoinů. Hoskinson se domnívá, že nedávno představený protokol Cardano Ofelimous může Bitcoinu pomoci v tom, aby jako kryptoměna přežil. Ofelimous je protokol proof-of-useful-work, který byl vytvořen s cílem snížit uhlíkovou stopu řetězců proof-of-work, jako je právě Bitcoin a mnoho dalších mincí. Jedná o a prokazatelně bezpečný protokol proof-of-useful-work, jehož cílem je snížit množství energie využívané řetězci proof-of-work na minimum.

Bílý dům doporučil zákaz těžby bitcoinu

Úřad pro vědeckou a technologickou politiku Bílého domu před nedávném vydal zprávu, ve které přezkoumává souvislost mezi kryptoměnami proof-of-work a změnou klimatu. Úřad uvádí, že vztah kryptoměn k životnímu prostředí je smíšený. Nejnovější zpráva nazvaná „Klimatické a energetické důsledky kryptoaktiv ve Spojených státech“ je reakcí na výkonný příkaz prezidenta Joe Bidena ohledně kryptoměnového průmyslu. Zpráva uvádí, že kryptoměny využívající konsenzu proof-of-work využívají velké množství elektřiny a přispívají k znečistění ovzduší, vody a hluku. Bitcoin a další kryptoměn PoW podle zjištění vedou k 0,3 % celosvětových ročních emisí.

Ethereum The Merge – vše, co potřebujete vědět

Ethereum The Merge má obrovský význam. Skeptici kryptoměn obvykle tvrdí, že mince jako bitcoin a ethereum jsou k ničemu a že spotřebovávají obrovské množství elektřiny. První bod je polarizující a subjektivní, ale druhý je jednoznačně pravdivý. V době, kdy více lidí než kdy jindy považuje zmírňování klimatických změn za nejvyšší prioritu společnosti, jsou emise uhlíku bitcoinu a etherea příliš nápadné na to, aby je bylo možné ignorovat. V rámci The Merge ethereum přijme systém známý jako proof of stake, který byl plánován již od roku 2014, tedy ještě před vznikem blockchainu. Kvůli jeho technické složitosti a stále většímu objemu peněz, které jsou v ohrožení, byl několikrát odložen. Sloučení je součástí toho, čemu se v minulosti říkalo „ETH 2.0“, tedy série upgradů, které přetvářejí základy blockchainu.

R. Kiyosaki: Bitcoinová revoluce bude větší než revoluce způsobená vynálezem střelného prachu

Autor knihy o osobních financích „Bohatý táta, chudý táta“ Robert Kiyosaki totiž v rozhovoru s Michelle Makoriovou z Kitco News, vysvětlil, proč věří, že Bitcoin bude větší než cokoli dosud viděného. Shodou okolností Kiyosaki ve své další knize „The Capitalist Manifesto“ píše, že „revoluce způsobená bitcoinem bude větší než revoluce střelného prachu“. Tím má na mysli vynález střelného prachu a jeho dramatický a zásadní dopad na lidstvo a jeho záležitosti. Během vysvětlování svého postoje označil Bitcoin za „auditora“. Ten by mohl fungovat jako způsob, jak auditovat Fed, který Kiyosaki považuje za marxistickou organizaci. Ve svém vyjádření použil v souvislosti s Fedem slova jako: „protože je to centrální banka„, a „bojovat proti němu“.

Michael Saylor: Obavy z těžby bitcoinu jsou lobbistická propaganda

Předseda společnosti MicroStrategy Michael Saylor ve svém nedávném příspěvku hájil těžbu bitcoinu a sdílel pravdu ohledně vztahu bitcoinu k životnímu prostředí vzhledem k dezinformacím a lobbistické propagandě. Ačkoliv bitcoinová síť v současnosti spotřebovává mnohem více energie než jiné kryptoměnové sítě, spotřeba je v globálním měřítku velmi nízká. Jedinou sítí, která se mohla té bitcoinové rovnat byla ethereová.

„99,92 % emisí uhlíku na světě je způsobeno průmyslovým využitím energie jiným než je těžba bitcoinů. Těžba bitcoinu není ani problém, ani řešení problému snižování uhlíkových emisí.“

Michael Saylor uvádí, že jedním z důvodů nízkých uhlíkových emisí bitcoinu je energie z obnovitelných zdrojů. Podle průzkumu Rady pro těžbu bitcoinů je energetický mix těžebního průmyslu z 59,5 % tvořený z obnovitelných zdrojů. Číslo se stále zvyšuje.

Bonusová zpráva

Cardano Vasil Hard Fork vstupuje do závěrečné fáze

Generální ředitel společnosti IOHK Charles Hoskinson oznámil, že byla podána a úspěšně přijata žádost o hard fork kombinátor, což znamená, že realizace hard forku Vasil nyní vstoupila do závěrečné fáze. Podle Hoskinsona již byl zahájen automatizovaný proces upgradu Cardana na éru Vasil.

“Všichni budeme sedět a sledovat, jak raketa Vasil startuje. Teď už není cesty zpět. Bylo to zahájeno”

Hard fork má být po měsících očekávání spuštěn 22. září. Hard fork Vasil je dosud nejambicióznějším upgradem Cardana, protože výrazně zlepší škálovatelnost blockchainu. Například skripty Plutus V2 jsou připraveny výrazně vylepšit schopnosti chytrých kontraktů Cardano. Hoskinson tvrdí, že upgrade je “obzvláště zvláštní”, protože je pojmenován po jeho dobrém příteli Vasilu Dabovovi. Bulharský matematik, který byl aktivním členem komunity Cardano, zemřel loni v prosinci. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img