Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4
(3)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Proč Adam Back, postava bitcoinových dějin, vidí v digitálních dolarech špatný nápad

Adam Back je jedním z mála lidí na světě, kteří si osobně dopisovali se Satoshi Nakamotem před vznikem bitcoinu. Proč nyní odsuzuje myšlenku na zavedení CBDC? I kdyby nebyl tajemným tvůrcem bitcoinu, stále je autorem projektu hashcash. Jednalo se o systém využívající proof-of-work, který se velmi podobal tomu, co dnes používá bitcoin a není to náhoda. Hlavní kryptoměna z něj do jisté míry vychází, stejně jako ze svých dalších předchůdců. Dnes je Adam Back známý především jako CEO společnosti Blockstream a na Twitteru má téměř půl milionu příznivců. Právě zde nedávno varoval, že CBDC umožňují mocnostem zmocnit se a ovládat bohatství člověka.

BTC hodleři neprodávají a žraloci ve velkém hromadí

Santiment, platforma zabývající se behaviorální analytikou pro kryptotrh, poskytla graf, který ukazuje, že bitcoinoví žraloci (adresy obsahující 10 až 100 mincí) během současného propadu shromažďují bitcoiny. BTC žraloci zvýšili své kolektivní držení aktiva na 4,29 milionu BTC, v celkové hodnotě odhadované na 93 miliard USD oproti převládajícímu kurzu. Graf také ukazuje, že tato vlna akumulace byla patrná mezi koncem května a začátkem června – během posledních pěti týdnů. K akumulaci došlo v období, kdy cena BTC klesla o 27 %. Shromažďování následuje po deseti týdnech ponurého období. Od konce března do konce května došlo k řadě výpadků – v období, kdy se bitcoin propadl o 37 %. Následná akumulace naznačuje pozitivní výhled, který aktivum nastaví na slunečné dny.

Bývalý výkonný ředitel Goldman: Ekonomika se chystá spadnout z útesu

Generální ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal si myslí, že recese klepe na dveře hospodářství Spojených států, potažmo na to globální. Ekonomika brzy spadne „z útesu,“ což podnítí nárůst peněžní zásoby, předpovídá. Bývalý výkonný ředitel Goldman Sachs sdílí graf porovnávající meziroční index ISM Manufacturing Index a US M2 Money Supply. M2 je míra aktuální peněžní zásoby, která bere v úvahu hotovost, šekové/úsporové vklady, cenné papíry peněžního trhu a další snadno směnitelná aktiva. ISM Manufacturing Index je považován za ukazatel zdraví americké ekonomiky.

USA se propadem HDP o 0,9 % ve druhém čtvrtletí dostávají do recese

Americká ekonomika se nachází v technické recesi. Podle údajů zveřejněných americkým Úřadem pro ekonomickou analýzu dosáhl anualizovaný hospodářský růst v zemi ve druhém čtvrtletí -0,9 % a zaostal tak za očekáváním ekonomů, kteří předpokládali růst o 0,5 %. Výsledek následuje po nečekaně velkém poklesu hrubého domácího produktu o 1,6 % v prvním čtvrtletí letošního roku. Americká ekonomika se nyní technicky vzato nachází v recesi, která je mimo USA běžně definována jako dvě po sobě jdoucí čtvrtletí hospodářského poklesu. Národní úřad pro ekonomický výzkum (National Bureau of Economic Research), akademická instituce, která na základě široké škály faktorů určuje, zda se USA dostaly do recese, bude údaje a stav ekonomiky vyhodnocovat v průběhu následujícího týdne. Dnes se rovněž uskuteční konference americké ministryně financí Janet Yellen.

Aktivita na Ethereum adresách na novém ATH

Analytická společnost IntoTheBlock věnující se monitoringu blockchainu na svém oficiální účtu na Twitteru upozornila na aktivitu ethereové sítě. Kryptoanalytická firma uvedla, že 27. července provedlo transakci ETH více než 1,1 milionu adres. Aktivita na Ethereu se tak dostala na nové ATH, když překonala rekord stanový v roce 2018. Minulé maximum se pohybovalo okolo 718 000 aktivních adres. Rekordní aktivita na síti ETH přichází v době, kdy vývojáři Etherea zrovna dokončují podrobnosti o slučování testovací sítě. Tým okolo projektu si však stále není jistý, co bylo spouštěčem rekordního nárůstu aktivních adres. Očekává se, že testovací sítě Goerli a Prater pro kryptoměnu Ethereum se mezi 6. a 12. srpnem letošního roku spojí právě do jediné testovací sítě.

Bonusová zpráva

Vitalik Buterin, tvůrce etherea říká, že pokus Facebooku o metaverzi selže

Vitalik Buterin, otec druhé největší kryptoměny, se v neděli na Twitteru vyjádřil k budoucnosti vznikajícího odvětví. Podle něj podniky, které se snaží Metaverse vybudovat, pravděpodobně nebudou úspěšné.

“Metaverze” se objeví, ale nevěřím, že některý ze současných pokusů podniků o účelovou konstrukci metaverze uspěje”

Osmadvacetiletý kanadský programátor to uvedl v reakci na tvrzení Deana Eigenmanna, že “myšlenky na koncept metaverza sice dávají logiku, ale on nevěří, že budou realizovány prostřednictvím financování rizikovým kapitálem”. Eigenmann pokračoval slovy:

“Raději se budu poflakovat po World of Warcraft než po většině těchhle metaverzálních nesmyslů.”

Je důležité si uvědomit, že koncept metaverza zůstává i nadále nejasný. V běžné řeči je metaverze uznávána jako síť trojrozměrných virtuálních světů, kde mohou lidé komunikovat, obchodovat a vytvářet sociální vazby pomocí avatarů neboli virtuálních verzí sebe sama. Meta, mateřská společnost Facebooku, se koncem roku 2021 v rámci přechodu na metaverza přejmenovala, čímž se stala dosud nejznámějším firemním účastníkem, který o oblast metaverza projevil zájem. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img