Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Občané EU jsou důrazně proti CBDC, ale co kryptoměny?

Evropská centrální banka (ECB) již nějakou dobu zkoumá a diskutuje o projektu CBDC s názvem Digitální euro. Zahájila veřejnou konzultaci s cílem porozumět společným potřebám a očekáváním ohledně digitálního eura. Zpětná vazba byla extrémně negativní. Jedná se o druhou konzultaci, kterou centrální banka zahájila. Již ta první odrážela společné obavy: lidé chtějí, aby jejich platby zůstaly soukromé. Na to banka uvedla, že “zcela anonymní digitální euro není žádoucí”. Zatím se jí zúčastnilo více než 11 000 evropských občanů a všeobecně panuje názor, že digitální euro by bylo nástrojem totalitních opatření a “dalším omezením práv občanů”, protože “bude možné kohokoli odpojit od zdroje peněz, jak nám to nedávno předvedli v Kanadě”, řečeno slovy jednoho z uživatelů.

MMF: Rusko by mohlo těžit kryptoměny, aby se vyhnulo sankcím

Mezinárodní měnový fond před pár dny zveřejnil zprávu, ve které se obává, že by Rusko prostřednictvím těžby kryptoměn mohlo obcházet sankce západních zemí. Díky těžbě by země překonala účinky těchto opatření. MMF ve své zprávě o globální finanční stabilitě uvádí, že sankcionované země jako Rusko či Bělorusko by mohly používat kryptoměny a výrazně posílit svůj těžařský průmysl a obejít tak sankce uvalené Spojenými státy a Evropskou unií. Ve zprávě MMF se organizace věnuje mnoha nástrojům k přesunu peněz mimo tradiční finanční systém. Problémem se mohou stát nelicencované kryptoměnové směnárny spolu s platformami zvyšující anonymitu. MMF také dále varuje před privacy coiny, jako Monero či ZCash.

Krypto Armagedon čekejte v létě 2022, říká zakladatel kryptoměnové burzy BitMEX

Arthur Hayes, bývalý generální ředitel společnosti BitMEX, sepsal poměrně zajímavý a přesvědčivý článek o střednědobé budoucnosti kryptoměn. Článek zpřístupnil na sociální síti Medium pod názvem Q-Trap a předpovídá v něm bitcoinu a dalším kryptoměnám obrovský pád. Tvrdí, že bitcoin by mohl v červnu spadnout až na 30 000 dolarů, což by mohlo připomínat minima z roku 2021. Domnívá se také, že bitcoin a další kryptoměny kopírují pohyb akciových trhů, přičemž tyto korelace jsou rekordně vysoké.

TRON spustí “nejvíc decentralizovaný stablecoin v historii lidstva” již příští měsíc

TRX během posledních několika hodin vyskočil o více než 18 % poté, co zakladatel projektu TRON, Justin Sun, oznámil spuštění “nejvíce decentralizovaného stablecoinu v historii lidstva”. Tento stablecoin, který nese název USDD, bude navázán na TRX a jeho cílem je dosáhnout decentralizace na řetězci tím, že se nebude spoléhat na žádné subjekty, pokud jde o vykupování, správu a ukládání. Jako kolaterál bude použito 10 miliard dolarů v kryptoměnách, kdy Sun sice neuvedl, o jaká aktiva přesně půjde, ale nechal se slyšet, že půjde o “vysoce likvidní aktiva získaná od iniciátorů blockchainového průmyslu”.

Mallers: Bitcoin je lepší než všechny platební sítě

CEO společnosti Strike, Jack Mallers, v nedávném rozhovoru pro Yahoo Finance uvedl, že bitcoin je na globální úrovni je lepší platební sítí než současné systémy pro zpracování karet či bank. Jack Mallers také uvedl, že největší kryptoměna světa je levnější, rychlejší, inkluzivnější a inovativnější než jiné systémy. V rozhovoru také vysvětlil, že platební sítě by měly usnadnit přechod hodnoty z bodu A do bodu B, aby se staly efektivními. CEO společnosti Strike v rozhovoru poradil lidem, aby bitcoin neutráceli, jelikož se dle jeho slov jedná o aktivum ke zvýšení hodnoty v USD v reálném čase. Bitcoin považuje za uchovatele hodnoty.

Bonusová zpráva

Ukrajinská centrální banka oznámila nová omezení pro nákupy kryptoměn

Podle oznámení Národní banky Ukrajiny (NBU) z 21. dubna majitelé bankovních účtů v místní měně (UAH) již nemohou tyto účty používat k nákupu kryptoměn. Pokud jde o účty v cizí měně (např. dolarové účty), je stále možné s těmito účty kryptoměny nakupovat, ale nově je stanoven limit 100 000 UAH (zhruba 3400 USD) měsíčně. Centrální banka vysvětlila, že účelem těchto omezení je “zabránit neproduktivnímu odlivu kapitálu ze země za válečného stavu”. Stále jsou povoleny převody mezi osobami na zahraniční bankovní účty (z účtů v domácí i v cizí měně), ale platí limit 100 000 UAH měsíčně na jednu právnickou osobu. Banka dále upozornila, že “změny se netýkají používání platebních karet v zahraničí a na Ukrajině pro platby za zboží, práce a služby, které lze i nadále provádět bez omezení”. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img