Revolut přestane ve Spojených státech nabízet kryptoměny

4.8
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Britský fintech Revolut omezí svoje služby pro zákazníky ze Spojených států. Konkrétně jim přestane umožňovat přístup k obchodování s kryptoměnami. Společnost to uvedla ve svém pátečním oznámení s odkazem na vývoj regulací v tamním prostředí a s ním spojenou nejistotou. Původně plánovali vyřadit jen kryptoměny označené jako cenné papíry. Nakonec ukončí podporu celé funkce.

Ukončení proběhne ve dvou fázích. Od 2. září si již zákazníci nenakupí další kryptoměny a od 3. října skončí i možnost jejich prodeje a držení. Podle odhadů se to dotkne asi 1 % z celkového počtu zákazníků společnosti Revolut. Celosvětový počet uživatelů jejich služeb se aktuálně pohybuje kolem 25 milionů.

Revolut není jediný, kdo omezuje svoje služby ve Spojených státech

Již na počátku června oznámila populární obchodní platforma Robinhood ukončení podpory pro všechny tokeny, které Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) označila v žalobě jako cenné papíry. V nabídce si tak ponechali jen 15 různých kryptoměn včetně bitcoinu (BTC), etherea (ETH), dogecoinu (DOGE) nebo třeba avalanche (AVAX). Podle jejich vyjádření prošla platforma 16měsíčním procesem registrace, který ukončila SEC bez jakéhokoliv relevantního výstupu.

Závěr

Samozřejmě, že to není konec obchodování s kryptoměnami pro zákazníky Revolutu ve Spojených státech. Pro většinu platforem je tento trh tak významný, že i Revolut již nyní aktivně hledá způsob, jak jim obchodování s kryptoměnami nabízet a z jeho zprostředkování profitovat. Hodně to samozřejmě bude souviset i s vývojem soudního procesu (jestliže k němu dojde) a s vývojem regulací v následujících letech. Je docela možné, že funkci za pár měsíců opět jen zapnou bez žádných významnějších úprav. To nám ukáže jen čas.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img