[Polední zprávy] • Katar zakázal obchodování kryptoměn • John McAfee couvá od svého slibu • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u prvních novoročních poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Po zprávě o zabití íránského generála Kásima Sulejmáního došlo k nárůstu cen ropy, zlata i Bitcoinu. Cena Bitcoinu se zvýšila na 7 500 USD a zatím stále mírně roste. Aktuálně atakuje hranici 7 600 USD. Dominance BTC je na 67,7%. Celková tržní kapitalizace podle Coinmarketcap.com se po dvou větších propadech začíná dostávat opět nad 200 mld. USD. Fear & Greed Index kryptotrhu je na čísle 41, což je od posledních zpráv před Vánoci značné zlepšení. Zdá se, že trhy se během svátků zotavily alespoň na úrovně ze začátku prosince.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: BNB a HU, XRP/USD, ZEC/USD.

Kryptoměny

Státní digitální měny a stablecoiny

Regulace

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

3 mil. ETH je nyní blokováno v DeFi aplikacích

Téměř 3% všech ETH je nyní blokováno v decentralizovaných finančních aplikacích (DeFi). Tím byla poprvé překročena i hodnota 3 miliony ETH, přičemž decentralizovaný tokenizovaný dolar – DAI – výrazně dominuje. Celková hodnota takto blokovaných ETH činí v současné době cca 420 mil. USD.

Velké pooly způsobují centralizaci Cardana

Největší pooly Cardana jsou v současné době přeplněné. Přesná statistika se v průběhu času mění, problém však je pozorován již několik týdnů. AdaPools.org naznačuje, že 18 z 249 aktivních staking poolů Cardana je plných už od 4. ledna. Pokud jde o hodnotu, 33% všech ADA bylo přiděleno pouze 7% aktivních poolů. IOHK považuje za nasycené pooly s více než 1% všech vložených prostředků. Uživatelé, kteří nepřejdou na méně nasycené pooly, získávají nižší odměny – to je hlavní pobídka, která má zabránit centralizaci poolů. Nicméně se zdá, že to přestává fungovat.

Čínská lidová banka tvrdí, že vývoj čínské státní digitální měny jde podle plánu

Čínská lidová banka (PBoC), centrální banka země, prohlásila, že vývoj její digitální měny „postupuje hladce.“ Tento vývoj oznámila centrální banka na své každoroční pracovní konferenci, která se konala minulý týden v Pekingu. PBoC však dosud neoznámila datum zahájení. “Budeme pokračovat v neustálém pokroku ve vývoji legálních digitálních měn”, uvedla centrální banka.

Stablecoin BUSD od Binance byl schválen úřady v USA

Stablecoin kryptoburzy Binance navázaný na USD, BUSD, byl schválen notoricky přísným regulačním orgánem v New Yorku, státním ministerstvem finančních služeb v New Yorku (NYDFS). Stablecoin BUSD je přímo vázán na americký dolar v poměru 1: 1 a poskytuje uživatelům možnost digitalizovat své peníze.

Katar plošně zakázal obchodování kryptoměn

Centrální úřad pro regulaci finančních aktivit Kataru (QFCRA) oznámil, že služby zahrnující virtuální aktiva nesmí být prováděny z Katarského finančního centra (QFC). Regulátor oznámil nová opatření v tweetu, zveřejněném 26. prosince, přičemž uvedl, že autorizované firmy nejsou oprávněny poskytovat nebo usnadňovat poskytování nebo výměnu krypto aktiv a souvisejících služeb až do dalšího oznámení. Země právě přijala nové normy pro boj proti praní peněz a financování terorismu.

John McAfee couvá od svého slibu a tvrdí, že BTC je zastaralá technologie

John McAfee právě vycouval z jedné z nejdivočejších sázek v historii kryptoměn. Ve svém nedávném tweetu objasnil, že jeho slib sníst vlastní penis, pokud cena Bitcoinu nepřesáhne do 31. prosince 2020 jeden milion dolarů, byla jednoduše „lest“, která měla přilákat nové uživatele.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ferrero Rocher

Takze budoucnost bude asi nejakej z tech shitcoinu co (za prachy) propagoval.

Libor

no hlavně že tu sázku loni ještě zvyšoval, haha, no kdo by taky chtěl zbaštit vlastní péro, že, leda by měl před operací na opačné pohlaví

pinďa

Zastaralé to má tak maximálně McAfee v trenkách.

spot_img