Ceny zlata našly podporu nad 2 000 USD, ale stále se pohybují v určitém rozpětí kvůli problémům se sazbami

4.7
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Ceny zlata v pondělí asijského obchodování vzrostly a prodloužily odraz od měsíčních minim. Stalo se tak poté, co nedávno prolomily klíčovou úroveň supportu, ačkoli obavy z vyšších a dlouhodobějších sazeb v USA udržovaly ceny převážně v rozpětí.

Žlutý kov již dříve v únoru krátce prolomil hranici 2 000 USD za unci. Obchodníci totiž v důsledku silnějších než očekávaných údajů o inflaci v USA do značné míry vylučovali vyhlídky na brzké snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému (Fed).

I když se zlato během posledních dvou seancí odrazilo zpět nad úroveň supportu, stále zůstávalo převážně v obchodním pásmu 2 000 až 2 050 USD za unci. To se vytvořilo od poloviny ledna. Žlutý kov se snažil prosadit tváří v tvář lepkavé inflaci v USA a jestřábímu výhledu úrokových sazeb.

Spotové zlato vzrostlo o 0,3 % na 2 019,95 USD za unci. Zatímco futures na zlato s expirací v dubnu vzrostly do 00:37 SEČ (05:37 GMT) o 0,4 % na 2 031,15 USD za unci.

Data, která ovlivňují cenu zlata

Na zlato působila síla dolaru. Americký dolar zůstal na dohled tříměsíčního maxima po pátečních údajích o indexu cen výrobců, který byl silnější, než se očekávalo.

Tyto údaje přišly jen několik dní po silnějším než očekávaném údaji o lednovém indexu spotřebitelských cen. Lepkavá inflace dává Fedu méně podnětů k tomu, aby začal okamžitě uvolňovat měnovou politiku. V posledních týdnech před tím varovala celá řada představitelů Fedu.

Pozornost se nyní soustředí na zápis z jednání Fedu z konce ledna. Ten by měl přinést další náznaky ohledně úrokových sazeb. Fed během zasedání do značné míry bagatelizoval veškeré sázky na brzké snížení sazeb.

Vyšší sazby na delší dobu nevěstí pro zlato nic dobrého. A to vzhledem k tomu, že zvyšují oportunitní náklady investic do žlutého kovu. Tato představa zatížila ostatní drahé kovy. Futures na platinu klesly o 0,3 %, zatímco futures na stříbro se snížily o 1,3 %.

Ceny mědi klesají, Čína je v centru pozornosti

Mezi průmyslovými kovy ceny mědi v pondělí klesly. Avšak díky nadějím na zlepšení ekonomických podmínek v Číně si připisovaly silné zisky z předchozího týdne.

Futures na měď s expirací v březnu klesly o 0,4 % na 3,8083 USD za libru. Stalo se tak poté, co v předchozím týdnu vzrostly o více než 4 %.

Údaje ukazující zvýšené spotřebitelské výdaje v Číně během svátků lunárního nového roku zvýšily naděje na širší hospodářské oživení v zemi, která je největším světovým dovozcem mědi.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img