Centrální banky by měly zvážit rozvoj digitálních měn – tvrdí hlavní pokladní Bank of England

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Sarah John zastává v Bank of England pozici hlavní pokladní. Dle jejích slov by centrální banky po celém světě měly zvážit kroky k přijetí a uznání kryptoměn, než je převálcují technologičtí giganti.

Rozvoj CBDC

Sarah John se rozpovídala pro zpravodajský portál The Telegraph. Zde vzkázala centrálním bankám, aby zvážily rozvoj CBDC (digitální měna vydána centrální bankou) v reakci na kroky provedené Čínou a mnoha soukromými společnosti v odvětví digitálních plateb.

Prohlášení přišlo jen několik dnů poté, co se konala konference zemí G-20 nejen o ekonomických otázkách. Při současném vývoji technologie blockchain a rozvoji digitálních měn v soukromém sektoru bude pro centrální banky nejlepší zajistit se do budoucna.

Sarah John komentovala:

„Je naprosto správné, že centrální banky přemýšlejí o tom, zda je lepší veřejný nebo soukromý sektor nejlepší  k poskytnutí digitální měny do budoucna.“

Smíšený názor na digitální měny

V nedávném průzkumu, vydaném Bankou pro mezinárodní platby (BIS), vyšly najevo smíšené názory ohledně přijetí digitálních měn centrálními bankami. V průzkumu bylo 66 bank, které představují 90% ekonomické produkce.

Deset bank z průzkumu uvedlo, že v příštích třech letech vydají vlastní CBDC, což by mělo pokrýt až 20% světové populace. Znamenalo by to téměř okamžité masové přijetí, na kterém kryptoměny a stablecoiny pracovaly posledních 10 let.

Počátkem měsíce také proběhl průzkum Fóra finančních institucí. Zde se dotazovali občanů po celém světě na jejich názor na digitální měny. 51 % respondentů uvedlo, že centrální banky by byly nejvíce důvěryhodná entita pro zavedení digitálních měn.

Závěr

Facebook, Amazon a Microsoft jsou společnosti, které uvažují nad vlastní digitální měnou. Kromě toho Čína vydá svůj digitální juan již v letošním roce a ostatní státy by tak měly přemýšlet nad digitalizací měn, aby jim neujel vlak, který již nebudou moci dohnat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: