Banka UBS tvrdí, že zlato je třeba kupovat, ne prodávat

5
(2)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Analytici UBS v pondělní zprávě doporučují, že nedávné poklesy ceny zlata jsou příležitostí k nákupu, nikoli k prodeji.

Poznámka firmy následuje po pátečním více než 3% poklesu žlutého kovu po nejnovějších údajích o zaměstnanosti v USA.

Údaje o zaměstnanosti a výnosech přinesly pozitivní překvapení. Mezi klíčové faktory, které je třeba tento týden sledovat, patří květnový index spotřebitelských cen v USA (CPI) a zasedání Federálního rezervního systému.

Dále určité obavy vyvolalo hlášení Číny o nedostatečném přírůstku zlatých rezerv v květnu. Nicméně UBS upozorňuje na možné nedostatečné vykazování dat ze strany Mezinárodního měnového fondu (MMF). USB znovu opakuje své předchozí doporučení nakupovat zlato při poklesech kolem 2 250 až 2 300 USD za unci.

UBS uznává, že krátkodobé překvapení v podobě růstu indexu spotřebitelských cen by mohlo vyvinout tlak na pokles ceny zlata. Domnívají se však, že silné údaje z trhu práce nemusí odrážet vše. Poukazují na nárůst míry nezaměstnanosti a pokles poměru počtu volných pracovních míst k počtu nezaměstnaných.

Při pohledu do budoucna banka UBS očekává, že Fed upraví své projekce. A to tak, aby odrážely dvě snížení sazeb v roce 2024, přičemž inflace bude stále mírná. Ponechávají si tak základní scénář snížení sazeb v září.

Faktorem zůstává nákup zlata centrálními bankami, přičemž Polsko v květnu navýšilo své rezervy. UBS předpokládá, že celková poptávka v roce 2024 dosáhne 950 až 1 000 tun.

Vzhledem k pokračujícímu geopolitickému napětí a nadcházejícím volbám v USA považuje UBS zlato za cenné zajištění portfolia. Pro vyvážené portfolio doporučuje alokaci kolem 5 %.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img