Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(6)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

V USA nejvyšší inflace za posledních 39 let, co z toho plyne?

Inflace ve Spojených státech dosahuje 39letého maxima. Z dat zveřejněných z minulého týdne dosahovala za listopad meziroční inflace 6,8 %. Jedná se samozřejmě o horentní číslo a především díky tomu víme, že růst cenové hladiny pořád akceleruje. Stále více se tudíž zdá, že tvrzení o přechodnosti jsou nesmyslná. Jak bylo tedy řečeno, meziroční inflace za listopad dosahovala horentních 6,8 %. Mezi říjnem a listopadem došlo k růstu o 0,8 procentního bodu. Není to sice závratná změna, ale pořád z toho můžeme vypozorovat, že inflace jistou setrvačnost má. A to znamená jedině, Federální rezervní banka naprosto prohrává. Vtip je ale samozřejmě v tom, že ani bojovat nezačali. Americká centrální banka se pouze zmohla na snížení objemu nákupů v rámci kvantitativního uvolňování (QE). Jak ale vyplynulo ze slyšení před dolní a horní komorou kongresu, kterého se účastnil předseda Fedu Jerome Powell, jsou připraveni urychlit ukončení nákupů aktiv. Vzhledem k novým datům, víme, že je to takřka jistota. Kvantitativní uvolňování proto asi čeká ukončení již během prvního kvartálu 2022.

Šéf Binance: Neprodávejte levně své bitcoiny Saylorovi z MicroStrategy

Changpeng Zhao, generální ředitel největší světové kryptoměnové burzy, upozornil uživatele na metody společnosti MicroStrategy, jak levně nakupovat BTC. Zhao ve svých komentářích naznačil, že Saylor využil paniky investorů, když se rozhodl pro strategii nákupu poklesu.

„Neprodávejte své bitcoiny levně Saylorovi. On vždycky nakupuje, když vy v panice prodáváte“

Jak se dalo čekat, Saylorova reakce na sebe nenechala dlouho čekat. V reakci na Zhaovo varování Michael Saylor odpověděl, že každý Bitcoin si zaslouží dobrý domov. Celkem vtipná výměna názorů mezi oběma generálními řediteli vychází z nedávných nákupů BTC společností MicroStrategy.

Německé spořitelny chtějí svým klientům umožnit investovat do BTC

Spořitelny v německy mluvících zemích, známé také jako Sparkassen, pracují na pilotním projektu spuštění vlastní kryptoměnové peněženky a směnárny již v příštím roce. Pilotní projekt podléhá schválení výbory Sparkasse na začátku příštího roku, zatímco bankovní asociace si klade za cíl vyvinout související služby na začátku roku 2022. Koncept projektu údajně navrhuje expertní skupina německého poskytovatele IT služeb S-Payment.Odpovídající pilotní projekt by měl začít nejprve s jednotlivými spořitelnami, přičemž každá z 370 Sparkassen se nezávisle rozhodne, zda zavede, nebo nezavede obchodování s kryptoměnami. Podle zdrojů Capital již řada bank projevila značný zájem o kryptoplatformu.

Bloomberg Intelligence: Bitcoin konsoliduje, 100k USD není otázkou zda, ale kdy

Výhled pro Bitcoin na rok 2022 je podle Bloomberg Intelligence vysoce býčí. Ve své nejnovější zprávě BI tvrdí, že Bitcoin se zdá být usazen na trajektorii mířící k 100 000 dolarů v nadcházejícím roce. Navíc směřuje k tomu, aby se stal „globálním digitálním zajištěním“. V současné době zpráva popisuje situace na Bitcoinu (BTC) jako konsolidující se býčí trh. Její autoři očekávají, že tento trend bude pokračovat i v příštím roce, když se Bitcoin vymaní z pásma 40 000 až 70 000 USD. Myslí si to proto, že trh se do značné míry zbavil všech faktorů, které hrály roli v jeho 50% korekci směrem dolů na začátku tohoto roku, zejména pak zákazu těžby v Číně. Po dosažení 70 000 USD by pak měl Bitcoin v dalším roce zamířit k ceně 100 000 dolarů za minci. Analytici Bloomberg tento scenář vidí jako důsledek působení poptávky a nabídky na trhu s bitcoiny.

Nedostatečně jasná regulace na krypto trzích bude přetrvávat: komisařka SEC Peirce

Americká komise pro cenné papíry a burzy je v souvislosti s kryptoměnami terčem kritiky již dlouhodobě. Tentokrát její neschopnost udělat jasno v tom, jaká pravidla platí, kritizují její vlastní komisaři. Hester Peirce a Elad Roisman ve společném prohlášení uvedli, že agenda regulační flexibility SEC pro trhy s cennými papíry v USA „ nevychází.“ Podle dvou členů komise nenabízí více jasnosti ohledně kryptoaktiv navzdory růstu sektoru v nedávné minulosti.

Bonusová zpráva

Globální regulační rámec pro kryptoměny se objeví v roce 2022

Šéf inovačního centra BIS Benoit Coeure v nedávném rozhovoru pro Financial Times prozradil, že globální regulační rámec pro kryptoměny bude pravděpodobně připraven v následujícím roce 2022. Coeure poznamenal, že je na komplexní regulaci nejvyšší čas a to zejména vzhledem k faktu, že kryptoměny se rychlým tempem dostávají do hlavního proudu. Zdá se, že bývalého člena výkonné rady Evropské centrální banky znepokojuje zejména růst sektoru decentralizovaných financí (DeFi), který představuje hrozbu pro tradiční finance (TradFi), a vytváří tak “systémová rizika”. V březnu Coeure vyslovil názor, že Bitcoin je kvůli své volatilitě neúspěšnou měnou, a zároveň vyjádřil znepokojení nad ambicemi velkých technologických společností v oblasti kryptoměn. Ve svém nejnovějším rozhovoru pak říká, že digitální měny centrálních bank budou fungovat jako “lepidlo” pro celý finanční systém:

“Nejde o to, že by CBDC byly suverénní alternativou k soukromým penězům, ale spíše o to, že CBDC budou lepidlem, které bude celý systém držet pohromadě”.

[1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: