Političtí finanční leadeři kritizují kryptoměny během oslav kótování Coinbase

3
leadeři, btc, bitcoin, banán
Zdroj: Kytka by Kryptomagazin.cz; Pixabay. com

Některé politické špičky a leadeři v oblasti financí těžce nesou pronikání kryptoměn do světa. Zlobí je zřejmě také úspěch americké kryptoburzy a směnárny Coinbase. Během jejího uvedení na NASDAQu nešetřili kritikou.

Finanční leadeři prskají síru na kryptoměnu

Finanční úředníci z různých koutů světa využívají příležitost a kritizují hodnotu i užitečnost kryptoměn. Mají k tomu dobrý „důvod“, protože mediální pozornost na kryptoměny se prohlubuje po přímém kótování kryptoburzy Coinbase na burze NASDAQ. Několik kritických názorů se snaží pošpinit na Bitcoin a další kryptoměny v očích veřejnosti.

Kritika z Korei

Guvernér Korejské banky Lee Ju-yeol uvedl, že kryptoměny mají „značná omezení“ jako způsob platby. I když tvrdil, že je obtížné přesně ocenit kryptoměny kvůli jejich kolísavým cenovým výkyvům, Lee zároveň uvedl, že BOK nezmění na svůj postoj. Tím je, že kryptoměny nemají žádnou skutečnou hodnotu.

Lee se také zmínil o předsedovi Federálního rezervního systému Spojených států Jerome Powellovi a poznamenal, že šéf Fedu sdílel jeho názor.

Kritika z FEDu

A Jerome Powell také využil šanci a pokusil se pokřivit veřejné mínění o Bitcoinu a kryptoměně. Včera ve virtuálním rozhovoru pro The Economic Club of New York předseda FEDu uvedl, že kryptoměny jsou čistě spekulativní. Dále dodal, že nebyly snadno přijaty jako platební prostředek.

„Jsou to opravdu vozidla pro spekulace. Ve skutečnosti se aktivně nepoužívají jako platby.“

To však prokazatelně není pravda, což dokladuje již jen samotné přijetí kryptoměny významnými světovými zpracovateli plateb v nedávné době. Společnosti Visa, Mastercard a PayPal začaly v posledních několika měsících implementovat možnosti plateb kryptoměnou. Také Tesla představila Bitcoin jako možnost platby pro zákazníky, kteří si kupují elektromobily, atd.

Kritika nevzdělanosti šéfa FEDu i ECB

Současně s hlučnými komentáři, které vytrubují někteří političtí leadeři pro finanční sektor, přichází upozornění na jejich možný omyl. Teprve včera jsme vás informovali, že si toho všimla už i taková osobnost, jako je bývalý šéf agentury CIA. Ten vydal studii, kde vyvrací obecně známou záminku kritiky kryptoměn o jejich využití pro ilegální činnost.

Také se ukázalo, že byl zaskočen, protože čekal, že lidé jako americká ministryně financí nebo šéfové centrálních bank patří k nejinformovanějším lidem na planetě. Dospěl však k závěru, že je tomu přesně naopak. V závěru článku budete šokováni, jak rychle došlo na jeho slova.

Závěr

Byť kryptoměny v čele s Bitcoinem zajisté potřebují čas, aby byly plně využity k platbám, je smutné, že se světoví leadeři uchylují k podpásovým útokům na kryptosektor ve chvílích, když prokáže svou sílu a potenciál. Zalistování Coinbase na Nasdaqu pokořilo rekordy a digitální měny, které se na americké směnárně obchodují, byly předpokladem jejího úspěchu. Starý svět se brání, ale kryptoměny znamenají budoucnost.

Aby toho nebylo málo, předseda Fedu zašel tak daleko, že naznačill, že ani zlato se nezdá být hodnotné. Je tohle skutečně zaslepení hraničící s nekritickým fanatismem vůči nekryté inflační měně s nuceným oběhem, nebo tímto výrokem něco sleduje? Šéf FEDu uvedl:

„Po tisíce let lidé dávali zlatu zvláštní hodnotu, kterou nemá.“

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře