Komise pro cenné papíry a burzy nevyužila možnost odvolání se v případu Grayscale ETF

5
(4)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V pátek o půlnoci uplynula lhůta pro možné odvolání Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v případu převodu fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na spotový bitcoinový ETF. Soud v srpnu vrátil komisi jejich zamítnutí s odkazem na nedostatečné odůvodnění. Trh na to v pondělí pravděpodobně reagoval růstem ceny bitcoinu. Aktuálně se pohybujeme kolem 28 450 USD.

Toto neodvolání samozřejmě neznamená automatické schválení. SEC může žádost klidně zamítnout z jiného důvodu nebo lépe okomentovat stávající zamítnutí. Samotný soudce se ale podivil, proč komise nedávno schválila dva bitcoinové futures ETF a spotový fond ne. GBTC je největší kryptoměnový fond na světě, ale stále se obchoduje oproti bitcoinu s výraznou slevou. Aktuálně je rozdíl skoro 16 %, ale na počátku roku byla sleva i 50 %.

Grayscale věří, že právě převod na spotový fond by mohl tuto slevu odstranit. Struktura ETF umožňuje model tvorby a zpětného odkupu cenných papírů. Lze tak lépe řídit pro uspokojení poptávky nebo za účelem snížení nabídky. Pro lepší pochopení fungování ETF jsme pro vás připravili samostatný článek.

Závěr

Včera odpoledne jsme si dokonce otestovali, jak by to vypadalo při schválení spotového bitcoinového ETF. Jediná zpráva spustila množství algoritmů a cena raketově vystřelila. Osobně věřím, že v případě opravdového schválení se růst neomezí jen na 8 % a rozhodně ihned nespadne zase zpět. Ve hře je stále i možnost, že by SEC mohl schválit všechny spotové bitcoinové ETF naráz. Rozhodnutí bych ale čekal až koncem prosince nebo začátkem ledna.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Důležitá zpráva, díky 👍

JARMILA HUNKOVA

Dobrý den potrebuji se zeptat 16.4.21 jsem posilala 6 tisic někomu na ucet na Bitcoin a email tenkrát [email protected] teď mám [email protected] dostanu nejake Bitcoin tak dlouho čekám ucil me to Gregor všechno mi stim pomahal penezenku mam po operaci oka teď nevidím re byste my dali vědět jestli mohu očekávat něco aj ID mam mam vše uložení když mi pošlete email na vas pošlu vám všechno jestli me nepovedl ten na ucet jen poslal Re mu mám poslat peníze děkuji umim jen ČR

spot_img