Fed už v prvním kvartále 2022 ukončí QE, sazby půjdou během následujícího roku nahoru

4.3
(16)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Federální výbor pro volný trh (FOMC) má konečně po své schůzi. A rozhodlo se, jak se víceméně očekávalo. Nákupy aktiv v rámci kvantitativního uvolňování (QE) skončí mnohem dříve, než se původně očekávalo. A to už během prvního kvartálu roku 2022, takže kapitálové trhy už nebudou mít dosavadní podporu.

Sazby půjdou nahoru

Federální rezervní banka původně avizovala, že snížení nákupů bude probíhat v objemu 15 miliard USD za měsíc. Nyní dojde každý měsíc ke snížení z celkového objemu nákupů o 30 miliard USD měsíčně. To tedy definitivně znamená, že kvantitativní uvolňování bude zcela ukončené zhruba ke konci března následujícího roku.

Zdroj: tradingeconomics.com

Jakmile bude ukončeno kvantitativní uvolňování, bude mít Fed volný prostor pro mnohem agresivnější restriktivní politiku. Bylo řečeno, že úrokové sazby během následujícího roku půjdou minimálně jednou nahoru. Leč z projekce Fedu vyplývá, že se můžeme dočkat i tří navýšení.

Projekce Fedu ohledně zvyšování základní úrokové sazby

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kal

Super najlepšie prv znehodnotit svetovú rezervnú menu, potom sa nezodpovedať sa svoje činy ale radšej všetko zdražie a peniaze sa vytahajú od obyčajných ludí ako keby sa nič nedialo veľmi tenký lad to je chudobný budú chudobnejší a bohatší ešte bohatší klasika, cize zlato typujem drop btc drop nehnuteľnosti to je tutovka ludia nebudu mať z čoho splácať čiže ponuka predbehne dopyt celé zle ešte ze Amerika je líder…

panMorcatko

To bylo drama. 🙂

bkf1

Ale hlavně, že jsme zachránili pár coviďáků, ostatní ať klidně zdechnou 👌 Samozřejmě vyjma těch nejbohatších, co si teď pěkně mastí kapsu 👌 Likvidace střední třídy nebude zas takový problém 👌
PS: Jinak rozhodnutí FEDu je dle očekávání, jinak to ani dopadnout nemohlo, teď už NEJSOU jiné/lepší možnosti…

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Jan
Hodnocení článku :
     

tak otázka nebyla zda to udělá ale kdy. Je to jediné co fed teď může udělat.

Reklama: