Ark Invest prodala své podíly v Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) v hodnotě 200 milionů USD

4.3
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Termín oznámení o pravděpodobném schválení spotových bitcoinových ETF je doslova za pár dní. Snad všichni očekávají následnou výraznou pumpu cen. Tedy všichni evidentně ne. Ark Invest nečekala na možný převod GBTC na ETF a tento měsíc prodala všechny svoje podíly v tomto fondu. Ví snad něco, co my ne?

Cathie Wood, zakladatelka a generální ředitelka Ark Invest, veřejně vystupuje optimisticky a očekává, že burzovně obchodovatelné fondy (ETF) na bitcoin budou nejdéle 10. ledna schváleny. Již na počátku prosince ale její společnost Ark Invest prodala podíl v GBTC za 45 milionů USD a nyní dokonce došlo k prodeji veškerého zbývajícího podílu v hodnotě 200 milonů USD. Eric Balchunas, analytik Bloomberg, zveřejnil informaci, že polovina peněz z prodeje použili k nákupu Bitcoin Futures ETF BITO.

SEC transformaci Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na ETF možná neschválí

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se pravděpodobně snaží o připravení rovných podmínek pro všechny žadatele. Kromě sjednocení formy žádostí je i nutí do jednotných implementací formy výplat. Očekává se, že dojde ke schválení všech žádostí současně. Grayscale má ale na startu podstatnou výhodu. U nich se nejedná o vznik nového fondu, ale transformaci stávajícího s již vloženými 20 miliardami USD a denně přibývá dalších 150 milionů USD. To by je po schválení okamžitě zařadilo mezi 1 % nejlepších ETF. Spekuluje se proto, že SEC možná tuto transformaci neschválí nebo jí odloží na pozdější termín.

Závěr

Asi nezjistíme, co v Ark Invest přesně ví nebo ne. Cathie Wood tvrdí, že prosincové prodeje jsou jen součástí širší úpravy strategie portfolia. Kromě podílu v GBTC prodali totiž například i akcie kryptoměnové burzy Coinbase, která je ve většině žádostí o ETF vedená jako hlavní dodavatel řešení. Je ale samozřejmě možné, že Ark Invest preferuje jistotu nad rizikem a vybírá výnosy hnané očekávaným schválením. A ty rozhodně nejsou malé. Již brzy se ukáže, které předpovědi se naplní a které se ukážou jako chybné.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img