25.03.20 Technická analýza indexu S&P 500 a DAX – Akciový trh se probral k životu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Konečně se akciový trh z toho předešlého výprasku trochu vzpamatoval. Vlastně ožil úplně celý finanční trh (drahé kovy, akcie, kryptoaktiva), a tento týden je tedy vše v zelených číslech a to včetně indexů S&P 500 a DAX. To lze brát i pouze jako retracement proti novému trendu. Samozřejmě za předpokladu, že se bear trend skutečně odstartoval. Všichni jsme teď byli z médií krmeni, jak centrální banky po celém světě snižují sazby a spouští další kola kvantitativního uvolňování v takové míře, že tu máme pomalu nové budování socialismu – a tentokrát v globálním měřítku.

V Číně to až tolik nevadí, protože tam to ideologicky koresponduje, ale na západě by takové rýpnutí mohlo být bráno jako ideozločin. Když Němci před válkou tiskli peníze, aby zafinancovali svůj válečný průmysl, tak se jim všichni smáli. Dnes to dělají všichni a bere se to jako něco normálního. Asi pokrok. Tady ta politika má nejasné směřování a nikdo ani netuší, jak to celé skončí.

Aktuální situace na weekly TF indexu S&P 500 (CFD)

Ta pružina byla už tak strašně stlačená, že trhy neměly vůbec na výběr a musely pumpnout. Vše extrémně přeprodané a to i přesto, že centrální banky začaly zajišťovat potřebnou likviditu. Ono to samozřejmě nějakou dobu trvá, než se ten reálný efekt dostaví a ze začátku se pouze jedná o očekávání. A to bylo na tak agresivní politiku negativní. Každopádně propad hodnoty indexu S&P 500 (CFD kontrakty) se zastavil na 2 195 bodech, z čehož vyplývá, že ještě v pondělí trh klesal. Včera na této hladině došlo k silnému odrazu a tedy pullbacku k dlouhodobé trendovce. Vrátí se kurz zpátky nad ní, nebo proběhne odraz? To se dozvíme již možná dnes.

Musím ale uznat, že ten nákupní tlak za ty dva dny nebyl zrovna malý. Vzhledem k tomu, že máme teprve středu, tak nám trh může ještě přinést nějaké to překvapení. Třeba v podobě překonání prodejního tlaku tlakem nákupním z minulého týdne. Ovšem na cestě dolů se utvořily hned tři gapy a vůbec největší je ten poslední. Nicméně nemyslím si, že by se po až takovém výprasku trhy vzpamatovaly a vyplnily je. Kdyby se tak stalo, tak by to bylo vskutku hodně divné chování.

Aktuální situace na weekly TF indexu DAX

DAX je na tom ještě o něco lépe. Respektive, propad se zde zastavil už minulý týden a to na S/R úrovni 8 628 bodů. Již v pátek se odstartoval odraz a pondělkem to pokračovalo. Díky tomu je jedna třetina předchozích ztrát zasaturována. Nicméně DAX byl ještě mnohem více přeprodaný než americké indexy. Hodnota RSI indikátoru už byla v těsné blízkosti low z roku 2008, takže pumpa byla na spadnutí.

Akorát to teď bylo vše daleko rychlejší. Co se týče bull volume, tak to je úctyhodné. Ale ještě se nám weekly svíce nezavřela, takže je předčasné toto hodnotit. Zatím nelze aktuální price action brát jako nic jiného, než jen odraz mrtvé kočky. Dokud je volatilita tolik vyostřená, tak je lepší být pouze na pozoru a celou situaci sledovat z dálky.

Závěr

Napadla mě taková moje osobní hypotéza. Když totiž srovnáme aktuální propad s tím, co jsme tu měli naposledy v roce 2008, tak tehdy ten průběh nebyl ani zdaleka tak dynamický. Celý cyklus měl několik měsíců a trhy se z toho následně vzpamatovávaly pár let. Tentokrát to bylo hrozně rychlé a stalo se to ze dne na den. Aby mi bylo zcela rozumět, tak osobně očekávám ještě pokles.

Ale myslím si, že když trhu stačí několik týdnů na totální kolaps, tak proč by ve finále nemohlo stačit několik měsíců na návrat do starých kolejí? Ale to je pouze úvaha na základě price action z posledních týdnů a až bude pokles pokračovat, tak to již nemusí být tak dynamické jako doposud. Klidně ty trhy mohou měsíce pomalu vyklesávat a to za doprovodu nízké volatility.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře