06.07.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin ohrožen v závislosti na globální finanční trh?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si ukázali, že objemy vyklesaly téměř do ztracena, což vždy avizuje, že se brzy něco stane. Nemusí se vyloženě jednat o velký výprodej, může pouze přijít větší dynamika, což hned neznamená velký propad. A skutečně během včerejšího odpoledne došlo k nárůstu dynamiky, která doprovázela menší výprodej. Technicky se nic nezměnilo, ale tady vidíte, že objemy se sledovat vyplácí.

Bitcoin a ostatní trhy

Jinak nepřetržitě sleduji ostatní trhy jako je zlato, dolarový index a dluhopisový trh. Zlato se krapet probralo a asi zespoda otestujeme klíčovou rezistenci a horní stěnu klesajícího kanálu. Dolarový index si drží stabilitu a dluhopisový trh se pořád dere nahoru. Především ty dluhopisy jsou nesmírně důležité, protože jejich cenový růst může být problém.

Dluhopisový trh.

Pozitivní momentum na dluhopisovém ETF (20+) stále sílí, což nám říká, že investoři přesouvají svůj kapitál do „bezpečného přístavu“. Mezi bezpečné přístavy patří samozřejmě zlato, americký dolar a americké vládní dluhopisy. Proto je nyní třeba všechny vyjmenované trhy sledovat.

Pokud půjdou nahoru současně, investoři se zcela určitě chystají na nějaký problém. Zkrátka schovávají svůj kapitál tam, kde neztratí hodnotu. A jak jsme si mnohokrát říkali, když někde přidáte, musíte někde ubrat. Když tudíž zlato, dluhopisy a DXY posiluje, něco musí dřív nebo později začít klesat – kandidáty jsou Bitcoin a akcie. Navíc tržní úrokové míry jdou dolů – to není expanzivní pro americkou ekonomiku, naopak restriktivní.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se týče denního grafu BTC, Bitcoin zdánlivě selhal při vytvoření nového lokálního high té „mini“ růstové struktury, co se tvoří od 22. června. Jak bylo řečeno, došlo k menšímu výprodeji a v podstatě jsme otestovali již posedmé supportní pásmo.

Máme i malý spike v objemech, takže jsem zvědavý, zda se i během dneška něčeho takového dočkáme, nebo bude volume i nadále klesat. Jinak dnešek začal růstem a i v těchto chvílích cena pomaličku posiluje. Uvidíme, kam to nakupující až dostanou.

Indikátory

RSI je v těchto chvílích velmi nápomocné, protože když budeme vycházet z chování křivky a obou zakreslených trendovek, chystá se určitě průraz. Jestli se křivce podaří prorazit skrze rezistenční diagonálu, určitě otestujeme minimálně Point of Control.

Možná tržní účastnící budou průraz brát jako signál k růstu po 42 000 USD. Naopak průlom supportní diagonály trh shodí minimálně na 30 000 USD. Z MACD je každopádně znát, jak je pozitivní momentum slaboučké. Bitcoin se asi na něco chystá, tak uvidíme.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Na intradenním grafu můžeme sledovat onu malou růstovou strukturu. Bitcoin v podstatě stoupá v rozmezí zakresleného kanálu, takže dokud nedojde k porušení této struktury, cena by měla soustavně stoupat. Nicméně si dovolím znova vypíchnout ty objemy – máme zde prostě soustavný pokles, což je obrovský problém. Chce to potvrzení, jinak je expanze krajně nedůvěryhodná.

Indikátory

RSI víceméně osciluje kolem poloviny hodnot indikátoru. Leč asi deset dní je spíše tendence více času setrvávat v horní polovině. Negativní je, že křivka se nedokáže ani přiblížit k hraničním 70 bodům. Chování MACD je jinak dosti neurčité. Vlastně nepoužitelné.

Závěrem

Včerejší vzrůst dynamiky může pokračovat během dneška, takže jsem hodně zvědav, jak zavře denní svíce. Jestli Bitcoin zase mírně dropne a skončí close někde uprostřed supportního pásma, asi nás čeká další otestování 30 000 USD. Trh se chová ty poslední dva týdny dost chaoticky a není moc indícií, ze kterých lze vycházet.

Proto neustále říkám, že je dobré si počkat na uplatnění velkého signálu jako je například tolik zmiňované Evening Star Doji, které se potvrdilo. Dále je rozumné čas od času sledovat dolarový index, zlato a dluhopisový trh. Pokud tyto trhy rostou, odněkud se odlívá kapitál.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img