[Polední zprávy] • Elon Musk: Bitcoin není mé „safe slovo“ • Dneškem začínají v EU platit přísnější pravidla AMLD5 • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Nálada na kryptotrzích po posledních prudších výkyvech, způsobených geopolitickou situací a nervozitou z dalšího vývoje, opět směřuje spíše do ztráty. Bitcoin se propadl pod 7 500 USD. Altcoiny také ztrácí, až na výjimky jako je Cosmos.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nej coinů za včerejšek najdete zde: LTC a XMR, EOS/USD plus BTC, XLM, LSK, ETH

Kryptoměny

Mining

Regulace

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Elon Musk tweetoval o Bitcoinu, že to není jeho „safe slovo“

Dnes ráno Elon Musk hodil na Twitteru bitcoinovou bombu … znovu. Generální ředitel SpaceX i Tesla napsal, že Bitcoin „není moje safe slovo“. Tento tweet nepřekvapivě rozvířil bouřlivou debatu v kryptokomunitě. Lidé například i navrhují Elonovi zavést vlastní kryptoměnu.

Ethereum, TRON a EOS dosáhly vloni celkem 23 mld USD v objemech obchodování v různých dApps

Decentralizované aplikace měly v roce 2019 průlomový rok, kdy dApps na blockchainech Ethereum, Tron a EOS narostly v objemu transakcí na přibližně 23 miliard USD. Webové stránky pro analýzu dat uvádějí, že tři přední platformy inteligentních smluv představovaly více než 98% celkové aktivity dApps v celém odvětví blockchainu: Ethereum za rok dosáhl 12,8 miliard USD, zatímco EOS zaznamenal transakce za 6 miliard USD a Tron něco přes 4 miliardy dolarů.

Mineři BSV a BCH budou po nadcházejícím halvingu těžce ve ztrátě

Mineři pro dva blockchainy, které se odtrhly od Bitcoinu poměrně sporným způsobem, pracují altruisticky na podpoře řetězce. Oba řetězce se navíc mohou pochlubit mnohem levnějšími transakcemi, což pro minery znamená velmi nízké dodatečné poplatky. K tomu jsou přidány relativně stlačené tržní ceny BCH a BSV. Po posledním poklesu cen se BCH vrátil na přibližně 236,28 USD. BSV se obchodovalo za 116,47 USD. Důvod pro tuto už nyní neziskovou těžbu není znám. Je možné, že v budoucnu dojde ke zvýšení cen. Oba projekty mají velmi hlasité komunity, prohlašují, že jejich mince jsou lepší než bitcoiny, zásluhou větších bloků a nižších poplatků. Nicméně brzy dojde k halvingům i na těchto kryptoměnách a poté budou mineři již těžce ve ztrátě, pokud se nezvýší cena coinů.

Dneškem začínají v EU platit přísnější pravidla AMLD5

Pátek označuje konec lhůty pro 28 členských států Evropské unie, aby přijaly pátou směrnici o boji proti praní peněz neboli AMLD5. Nová pravidla vyžadují, aby se kryptoburzy a poskytovatelé depozitních služeb zaregistrovali u svého místního regulátora a prokázali shodu s postupy KYC a AML proti praní špinavých peněz. Kromě rozšířených povinností KYC a podávání zpráv nová pravidla poskytují větší sílu a dosah finančním regulátorům pro vymáhání práva. Nová nařízení představují pro průmysl dvojsečný meč. Na jedné straně mohou dodatečné náklady na dodržování předpisů zatížit menší firmy, na druhou stranu může transparentnější prostředí kryptoprůmyslu prospět.

Vloni bylo nainstalováno 2 351 nových bitcoinových ATM, vede USA

Podle serveru LearnBonds.com jsou Spojené státy od ledna 2020 lídrem v bitcoinových bankomatech a nevypadá to, že se to brzy změní. Spojené státy americké mají 66% všech těchto bankomatů po celém světě. Rozšíření bitcoinových bankomatů za minulý rok bylo  ohromující. V uplynulém roce bylo celosvětově nainstalováno 2 351 nových bitcoinových bankomatů. To je nárůst o více než 50%. Je zřejmé, že jsou ziskové, jinak by expanze nebyla tak drastická. Asie ve srovnání s USA výrazně zaostává. Celý kontinent má pouhých 133 bitcoinových bankomatů. To je jen 2,1% z celkového počtu strojů na celém světě. Pro srovnání podle serveru Coinatmradar.com má Česká republika 71 těchto bankomatů.

Španělská Telefónica testuje blockchain v 8 000 firmách

Španělský telekomunikační gigant Telefónica údajně uzavřel partnerství s místním sdružením vědeckých a technologických parků (APTE), aby poskytl přístup ke svému blockchainu asi 8 000 firmám ve Španělsku. Podle zprávy zveřejněné telekomunikačním zpravodajstvím TotalTele 9. ledna, Telefónica rozmístí uzly svého blockchainu založeného na Hyperledgeru na 52 stránkách APTE.

Virgil Griffith, který byl zatčen za školení o ETH v Severní Korei, propuštěn na kauci

Virgil Griffith byl nyní propuštěn na kauci, den poté, co byl formálně obviněn v případě Severní Korei. Jeho propuštění bylo bez jakéhokoli vysvětlení odloženo o 10 dní. Propuštěn měl být už 30. prosince.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře