[Odpolední zprávy] • Salvadorci nebudou nuceni používat vládní BTC peněženku • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se během víkendu propadla na úroveň těsně nad 30 000 USD. Býci však v tuto chvíli posílili a dvakrát během týdne nedovolili pokles pod tuto důležitou úroveň. Aktivum začalo získávat zpět část své ztracené hodnoty. Nakonec BTC během několika dní přidal více než 5 000 USD a včera krátce překonal hranici 35 000 USD.

Přesto se medvědi ještě nevzdali a zatlačili jej k hodnotě kolem 34 000 USD. Nicméně Bitcoin se odrazil a vyskočil na čtyřdenní maximum 35 500 USD, než se opět uklidnil.

Altcoiny napodobily výkon BTC v posledních několika dnech s nepříznivými cenovými pohyby v sobotu a oživením v neděli a v pondělí. [1]

Technická analýza: BTC/USD – jak dlouho ještě setrváme v klíčovém pásmu?

Kryptoměny

Salvadorci nebudou nuceni používat vládní BTC peněženku

Nejnovější oznámení salvadorského prezidenta Nayiba Bukeleho objasnilo, že občané nebudou nuceni používat vládou vydanou peněženku “Chivo”. Ve svém tweetu z 29. června prezident Bukele uvedl, že chce vyjasnit veškeré dezinformace týkající se vládní aplikace peněženky po přijetí zákona o Bitcoinu.

Nová bitcoinová peněženka se jmenuje Chivo (slangový výraz pro “cool” v Salvadoru), a lze do ní ukládat jak bitcoiny, tak americké dolary. Bukele uvedl, že je to jen jedna z mnoha kryptopeněženek, které lze použít, a zdůraznil její interoperabilitu s jinými aplikacemi peněženek.

Osobní údaje, které peněženka požaduje, již vláda má, a veškeré žádosti o osobní údaje v aplikaci jsou určeny pro bezpečnostní účely. Peněženka Chivo nebude mít žádné poplatky ani provize za převody a na rozdíl od tradičních krypto burz si nebude brát podíl za převod BTC na USD a naopak a také na rozdíl od kreditních karet nebudou obchodníkům ani uživatelům účtovány žádné provize. [2a]

Vodní elektrárny jsou nyní na prodej v souvislosti s čínskými zásahy proti těžbě

Podle deníku South China Morning Post se v Číně aktivně prodávají použité vodní elektrárny s instalovaným výkonem zhruba 50 megawattů poté, co vláda potlačila těžební průmysl.

Jeden z prodejců tvrdí, že pokud si takovou elektrárnu koupíte, je možné v ní skrytě těžit bitcoiny. Některé inzeráty zveřejněné na místních platformách pro elektronické obchodování prý s kryptoměnami nesouvisejí.

Začátkem tohoto měsíce bylo s’-čchuanským elektrárenským společnostem nařízeno, aby přestaly dodávat energii těžebním operacím, přestože je v regionu dostatek vodní energie.

Jak bylo dříve uvedeno, hashrate bitcoinu nyní kleslo o více než 70 % oproti svému vrcholu v důsledku odchodu 90 % čínských těžařů z tohoto odvětví. [2b]

Banky, burzy, firmy

Coinbase CEO: Naším cílem je uvést všechna aktiva, která jsou legální

Brian Armstrong, Coinbase CEO, na Twitteru hovořil o procesu zalistování na burzu a uvedl, že chce přidat co nejvíce kryptoměn, pokud splňují standardy.

Brian Armstrong se vyjádřil, že cílem burzy je zařadit na seznam co nejvíce kryptoměn. V sérii následných tweetů však dodal, že prioritou burzy stále zůstává, aby tato aktiva splňovala standardy stanovené Coinbase.

Kromě toho, že Armstrong hovořil o standardech pro zalistování, hovořil také o novém nástroji, který by uživatelům umožnil udělovat hodnocení a recenze na aktiva a který bude podle jeho slov časem implementován. To má komunitě pomoci lépe se rozhodovat o svých investicích. S tím, jak bude přidávat další aktiva, se jistě objeví otázka kvality těchto aktiv, takže je pravděpodobné, že tento nástroj pomůže udržet uživatele v obraze. [3a]

Binance pozastavuje populární fiat rampu pro britské zákazníky uprostřed regulačního zásahu

V pondělí 28. června se na webových stránkách Binance objevilo oznámení, že výběry GBP prostřednictvím Faster Payments byly podle Financial Times “pozastaveny z důvodu údržby”. Faster Payments je poskytovatel plateb, který používají velké banky a stal se jedním z preferovaných kanálů pro převod fiatu na Binance i naopak.

Podle zprávy mohou Britové k přesunu peněz z burzy stále používat tradiční metody, jako jsou bankovní karty. Burza však přiznala, že pozastavení rychlých plateb představuje významnou překážku. Tento krok následuje po příkazu britského úřadu pro finanční etiku (FCA) z 27. června, který požaduje, aby Binance po přezkoumání svých operací ukončila veškeré regulované činnosti v zemi. [3b]

CBDC, Regulace

Singapurská centrální banka se připojila k MMF a Světové bance při prosazování státních digitálních měn

Singapurský měnový úřad vyhlásil výzvu “Global CBDC Challenge”, v níž vyzývá k předkládání návrhů na inovace digitálních měn pro retailové klienty, které by zlepšily platební služby a podpořily finanční začlenění.

Iniciativa, která byla zahájena ve spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem, Světovou bankou, Asijskou rozvojovou bankou, Fondem OSN pro rozvoj kapitálu, Vysokým komisariátem OSN pro uprchlíky, Rozvojovým programem OSN a Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, vyzývá společnosti z celého světa, aby poskytly řešení pro retailové CBDC, určené pro jednotlivce a podniky a řešily 12 problémových tvrzení týkajících se nástrojů, distribuce a infrastruktury CBDC.

Termín pro podání návrhů je 23. července. Finalisté budou mít možnost představit svá řešení na letošním Singapore FinTech Festivalu v listopadu. [4a]

Mexický ministr financí zopakoval zákaz kryptoměn poté, co banka představila plán pro Bitcoin

Mexický ministr financí v pondělí zopakoval, že v zemi platí zákaz kryptoměn a uvedl, že nejsou zákonným platidlem a že se s nimi v zemi nesmí zacházet jako s měnami, uvedl server Yahoo! Finance. Zákaz v Mexiku platí od roku 2019, kdy se země snažila omezit přístup kryptoburz obchodujících s fiat měnou do bankovního systému země.

V neděli Ricardo Salinas Pliego, miliardář a majitel společnosti Banco Azteca, oznámil, že tento věřitel plánuje přijímat bitcoiny. Ačkoli pondělní oznámení ministra financí Artura Herrery nebylo výslovně spojeno se Salinasovými komentáři, obě oznámení přišla v rozmezí několika hodin. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img