Nákupy čínské centrální banky podporují růst ceny zlata, kam se až může dostat?

5
(1)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Futures na zlato se po poklesu cen z minulého týdne silně odrazily ode dna. V 16:55 SEČ futures na zlato s kontraktem na červen 2024 vzrostly o 27,10 USD a usadily se na ceně 2 361,80 USD.

Vzhledem k tomu, že se blíží první den červnového kontraktu, stane se futures kontrakt na zlato na srpen 2024 brzy nejaktivněji obchodovaným. V současné době kontrakt na srpen 2024 vzrostl o 27,40 USD a obchoduje se za 2 384,30 USD. Vzestup zlata na rekordní hodnoty způsobuje více faktorů.

Někteří analytici připisují rally drahého kovu slabému dolaru a klesajícím výnosům amerických státních dluhopisů. Jiná analýza však naznačuje, že významnější roli hrají geopolitické a makroekonomické vlivy.

Nákupy čínské banky posilují cenu zlata

Probíhající vojenské konflikty na Blízkém východě a rusko-ukrajinská válka nadále podporují geopolitickou nejistotu. To posiluje přitažlivost zlata jako bezpečného aktiva.

Kromě toho centrální banky po celém světě v posledních dvou letech neustále zvyšují držbu zlata. Mezi nejagresivnější kupce patří čínská centrální banka.

Čínská spotřebitelská poptávka byla také hlavním katalyzátorem nedávného růstu zlata. Podle banky UBS významným faktorem, který přispěl k prudkému růstu cen zlata, byl silný nárůst čínské poptávky po zlatě, který byl patrný zejména v prvním čtvrtletí roku 2024.

Čínští spotřebitelé projevili nebývalý zájem o zlaté šperky a jejich nákupy dosáhly rekordních hodnot. Prudký nárůst poptávky ze strany Číny významně přispěl k růstové trajektorii cen zlata a očekává se, že v nejbližší době bude ceny nadále podporovat.

Investoři a obchodníci se zlatem zůstali při poklesu cen aktivními, což podpořilo ceny drahého kovu na těchto nových maximech.

Vzhledem k nedávnému posílení zlata a vytvoření tohoto býčího obratového obrazce by v nadcházejících obdobích mohla růstová dynamika zlata pokračovat.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img