Je Bitcoin odpovědí na Trumpovu štedrost vůči bankám, které mají daňové úlevy na své extrémní zisky?

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Bankám se daří, loni zažily rok mimořádně bohatých zisků a těší se z daňových úlev, které jim v USA servíruje prezident Trump.

Extrémní zisk a daňové úlevy!

Americký prezident Donald Trump poskytl bankám kombinované snížení daní o 32 miliard dolarů. To je mimochodem dost na to, aby se vyřešil světový hlad na celý jeden rok!

Loni přitom banky dosahovaly extrémních zisků. JPMorgan oznámil zisky ve výši 36,4 miliard dolarů, což je o 4 miliardy dolarů více, než činí tržní kapitalizace druhé největší kryptoměny Ethereum dle KMC.

Státní dluhy rostou, zisky bank rostou (např. JPM na dvojnásobek než dosahoval před poslední krizí)… Prvních šesti bank dohromady dosáhlo loni zisků ve výši ohromujících 120 miliard dolarů. To je téměř stejně, jako celá tržní kapitalizace Bitcoinu!

Public Citizen na Twitteru sdílí daňové úlevy pro banky, které jim poskytuje Trumpovo snížení daně:

 

Přišel to Bitcoin natřít bankám?

Bankéři se mají dobře. Ale nabízí se otázka: co dávají na oplátku banky lidem? Tedy kromě vysokých poplatků, nízkých až záporných sazeb na spořících účtech a úroku okolo 20 % ročně na hypotékách?

Banky vytvářejí bezhotovostní peníze, půjčují draze a samy peníze získávají levně. Globální dluh mezitím dosáhl 250 bilionů dolarů. Od hypoteční krize se v ekonomice nic nezměnilo a žádná vláda nic během svého funkčního období měnit nechce. Problém se tedy neustále odsouvá.

Dnes jsme vás opět informovali o tom, že se dočkáme masivního přesunu bohatství na generaci mileniálů. Mladá generace bude mnohem více využívat k investici Bitcoin a další kryptoměny a také celkové využití moderních finančních nástrojů se zvýší. Zda to bude stačit k tomu, aby to Bitcoin natřel bankám, to se teprve uvidí. Jisté je, že se banky nedají bez boje a ve starém světě mají veškeré ekonomické a tím i politické páky na své straně.

Závěr

Bitcoin vznikl v době hypoteční krize a dá se říci, že je určitou reakcí nejen na krizi jako takovou, ale především na ekonomické problémy lidstva, spojené s fiat penězi a bankami. Banky se těší enormním ziskům a nerovnoměrnost bohatství se zvětšuje. Kdyby se peníze a zdroje použily jinde, než na krmení bank, mohly by se vyřešit mnohé problémy lidstva.

Žijeme v době, kdy lidé včetně těch nejchudších dotují státy, které na oplátku dotují banky – svou politikou a především faktem, že státy používají svou moc a důvěru občanů k tomu, že dávají bankám právo vyrábět peníze a následně tyto nové bankovky i elektronické “jedničky a nuly” dávat do oběhu formou různých druhů půjček, čímž nás všechny zadlužují.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Spaik

Mno..je to ponekud cernobily pohled na vec zejmena v zaveru…
Prijde mu ze se az vycita to ,ze Nekdo vydelava penize.Kazda firma Funguje,kazdy pracujici clovek pracuje proto aby vydelal penize….. zde zcela chybi otazka “kdo jsou banky?” ,odpoved? Lide…
Bohatne-li banka , bohatnou i lide-akcionari kteri dosavaji vse dividendy….pokud nejsou vyplaceny dividendy ,zisk se promitne na rustu cen akcii…je to kolobeh, banky vydelavaji na lidech ale nelze odeprit to ze lidem vydelane penize nasledne zase distribuuji…

Akcionarem kterehokoliv z vyse uvedenyh bankovnich subjektu se muze stat kazdy bezny clovek behem 5ti minut z pohodli sveho gauce…

Ferrero Rocher

Bitcoin bankam natre leda tak velky hovno.Nepiste takove naivni hlouposti,instituce v kryptu davno jsou a delaji vsechno proto aby na tom zase vydelaly.

spot_img