Asijské státy rozdávají peníze

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Panika ve světě kvůli obavám z koronaviru se zvyšuje do takové míry, že některé asijské státy rozdávají občanům hotovost zdarma. Kam tato posedlost po růstu ekonomiky povede?

Velký zásah Hong Kongu

Hospodářství Hong Kongu zažilo v posledním roce velké propady, protože stát byl svědkem mnoha protestů a nepokojů proti vládě. Během posledních dvou měsíců se k tomu všemu trápení přidala i epidemie koronaviru. To vše vrhlo zemi do recese.

Dle zpravodajského portálu Bloomberg hongkongská vláda odhalila finanční balíček, který zahrnuje jednorázový peněžní částku, kterou stát věnuje svým občanům. Každému obyvateli ve městě vláda po schválení rozpočtu vydá na 10 000 hongkongských dolarů, což odpovídá 1280 USD.

Tato finanční injekce do obyvatel starších 18 let je součástí stimulačního balíčku ve výši 15 miliard amerických dolarů. Ekonomové jsou skeptičtí a nepovažují rozdávání peněz za řešení k obnovení ekonomiky.

Velký zastánce kryptoměn, Anthony Pompliano, ihned situaci komentoval ve svém příspěvku na sociální síti Twitter.

„Další důkaz toho, že svět blázní. Hongkongská vláda vydá po 10 000 hongkongských dolarech sedmi milionům občanů. Plán je součástí 15miliardového stimulačního balíčku. Vlády jsou tak závislé na růstu, že dávají peněžní dary.“

Pod příspěvkem ihned zareagoval zakladatel kryptoburzy Binance, Changpeng Zhao. Ve svém komentáři poznamenal.

„Toto je vzácná příležitost kterou dali lidem. Je to ale jen vytištěný papír a lidé z toho neuvidí ani cent. Ale přesto, neomezené množství.“

Dále dodal, že hongkongských dolarů lze vytisknout, kolik jen chtějí podobně, jak to dlouho již dělá Federální rezervní systém. Oproti tomu nabídka Bitcoinu je omezená a nelze natisknout žádné další, což velmi nahrává této kryptoměně.

Nejen Hong Kong

Ostrovní stát není jedinou zemí, která se snaží tímto drastickým způsobem udržet ekonomiku. Podobně se zachoval před týdnem i Singapur. Thajská vláda závislá na cestovním ruchu naléhala na občany, aby si vybrali dovolenou a utráceli peníze ve své zemi.

Jižní Korea zas hodlá snižovat úrokové sazby. Ve světě zaznamenaly indexy S&P 500 a DAX největší propady od ekonomické krize z roku 2008.

Závěr

Vlády těchto asijských zemí jasně ukázaly, proč je omezená nabídka u kryptoměn opravdovou výhodou. Toto umělé nakopnutí ekonomiky nastává, když nejsou k dispozici jiná opatření. Jak se zachová ECB, když už nyní jsou úrokové sazby negativní?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img