Armáda retailerů se po GameStopu zaměřila na stříbro – vytvořili 8leté maximum!

2.6
(5)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Drobní investoři ze skupiny WallStreetBets, jejíž členové se domlouvají přes sociální síť Reddit, se po akciích zaměřili na komoditní trhy. Údajně nyní vypumpovali i stříbro.

Stříbro se vydalo na sever

Včera se stříbro při dvojciferném růstu krátce podívalo nad nad 30 dolarů za troyskou unci. Stříbro tak krátce nakouklo i nad poslední maximum z minulého roku, čímž vytvořilo nové 8leté high. Růst se připisuje skupině WallStreetBets, jejíž členové se domlouvají přes sociální síť Reddit a kteří vyrazili do boje s velkými fondy spekulujícími na pokles cen.

Koordinovanými nákupními příkazy jsou drobní investoři schopni přivodil značné ztráty velkým hedgeovým fondům z Wall Street. Analytik makléřské společnosti IG Markets Kyle Rodda k tomu uvádí:

„Dav z Redditu se teď zaměřil na větší velrybu v tom smyslu, že se chce pokusit vyvolat podobný růst ceny na trhu se stříbrem. Tohle je jejich velký a odvážný okamžik typu Moby Dick [narážka na román Hermana Melvilla, který v češtině vyšel pod názvem Bílá velryba].”

Wallstreetbets

Vyhlédli si společnosti, u kterých hedgeové fondy sázely na pokles ceny, a připravili je tak o miliardy dolarů. Nejviditelnějším příkladem je prodejce videoher GameStop, jehož akcie letos posílily o více než 1600 procent.

Kontroverze a spekulace

Akce spustila celou řadu kontroverzí. Ty sahají od manipulujících obchodních platforem, které přispěchaly na pomoc zastavením obchodování, či dokonce zastavením pouze nákupů, přes ministryni financí USA, která od velkých korporací a bank získala od roku 2019 miliony dolarů, údajně za přednášky, až po retailové obchodníky, kteří se organizují za účelem likvidace short pozic fondů.

Tyto fondy přitom údajně samy organizovaně dohánějí vybrané společnosti k bankrotu a vydělávají také na tom, že uměle udržují cenu některých komodit dole. A právě stříbro mnozí považují za zmanipulovaný a uměle podhodnocený trh.

Závěr

Cílem drobných investorů, kteří způsobili růst některých akcií včetně GameStop, často není výdělek, ale spíš snaha co nejvíc „zatopit“ škodlivým fondům. Nyní se zaměřili na stříbro, které pak prudce vzrostlo. Slabinou těchto metod je však následný propad, který se obvykle nakonec dostaví. Aktuálně se stříbro obchoduje již pod 28 dolarů za unci…

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Zdravím, stim stříbrem je to fake který vytvořili média. WallStreetBets stim nemají nic společného. Ostatně je to vidět na Reditu 😀

ryban.mark

ale par ludi sa na tom krasne nabalilo

Kalina Radek

To je fake, stačí si otevřít Reddit místo opisování nesmyslů z jiných médií. Pár mamlasů něco do médií řekne a všichni to opisují, aniž by se někdo namáhal ověřit si volně dostupný zdroj. Dolar je momentálně v lehce prekérní pozici, mluví se o masivním kvantitativním uvolňování a snižování úrokových sazeb, akcie jsou nafouknuté – logicky investoři přelívají zisky do bezpečného přístavu.

A ano, stříbro je masivně podhodnocené. Jednak poměr výskytu/ceny stříbra a zlata v přírodě absolutně neodpovídá, druhak jde těžba stříbra do kopru, ale spotřeba naopak díky elektronice masivně roste. Cena půjde nekompromisně nahoru.

Taj tatko
Hodnocení článku :
     

Prečo odrbavate?par yebov to napisalo a srazu vsetky media hajpuju striebro,presne toto je manipulacia skrz media…WSB so striebrom nic nemaju….

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: