17.10.19 Technická analýza akciového indexu Dow Jones Industrial Average – Na akciových trzích není pořád rozhodnuto

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Od poslední analýzy na Dow Jones nám uběhly více než tři týdny, tak je už na čase se zase podívat, co se na tomhle nejstarším akciovém indexu aktuálně děje. V minulé analýze jsem seznal, že je situace na indexech dost nepřehledná, protože se trhy pořád nejsou schopny rozhodnout pro to, zda se půjde na sever nebo na jih. Říkal jsem si, že už dolů nutně nemusíme. Nicméně, vzhledem k velké nejistotě, která panuje, bylo velmi pravděpodobné, že dojde k dalšímu propadu. To se taky stalo a za doprovodu vysoké volatility, což není nic překvapujícího, neboť velké kolísání kurzu se nás drží už od začátku minulého roku.

Aktuální situace na 1D TF akciového indexu Dow Jones

analýza DJI

Konsolidace a následný pád

Právě při zpracování minulé analýzy na tento index se jeho hodnota pohybovala nad úrovní 26 700 bodů. Následně v této oblasti kurz po několik dní konsolidoval. Po této konsolidaci by naopak dávalo větší smysl, kdyby došlo k pohybu nahoru. Výsledkem této konsolidace ale bylo propálení S/R levelu 26 700 bodů, což vyústilo v ještě větší pád. Stačily dva dny na to, aby hodnota indexu poklesla skoro až o 4 %. A to na tak velký index není málo. Vzhledem k tomu, že se tohle stalo, tak je jasné, že je trh extrémně nestabilní a těžko se dá předvídat budoucí vývoj.

V podstatě to jediné, s čím se dalo počítat, byl pravděpodobný odraz na spodní hraně rostoucího kanálu. Kurz doopravdy u spodní hrany zareagoval a býkům se propad podařilo vcelku rychle vykoupit. Pozitivní momentum nabíralo na síle a stačilo jenom pár dní k tomu, aby se kurz opětovně vyšplhal nad úroveň HIGH SUPPLY. Situace na akciovém trhu je tedy vážně jak na houpačce. Vzhledem k tomu, že momentum up je nastavené, tak očekávám, že se kurz reálně vyšplhá k horní hraně zakresleného channelu. Bohužel, stav na trhu je takový, že se situace zase může dynamicky změnit a brzo můžeme cenu vidět zase pod hranicí HIGH SUPPLY.

Indikátory

U indikátoru RSI je zřetelné, že trh má hromadu prostoru pro to, aby posílil. Další indikátor MACD tomu nasvědčuje, protože máme pár dní po bullish crossu a momentum up se pořád zvedá. Nicméně, křivky Stochastic RSI jsou už v překoupené části indikátoru. To ale zatím nic nemusí znamenat a je vcelku běžné, že se u tohohle indikátoru křivky drží v jedné oblasti i delší dobu.

Závěr

Z akciového trhu je teď jasné, že nervozita opanovává situaci a dokud se to nezmění, tak taková šílená volatilita bude na denním pořádku. A jak víme, tak tyto situace jsou neobchodovatelné a to investory odrazuje. Máme tu ale první vlaštovky naděje v podobě částečné obchodní dohody mezi Čínskou lidovou republikou a Spojenými státy, která může vnést do situace zase trochu klidu. Pokud se nic nepokazí, tak je velmi pravděpodobné, že se hodnota indexu vyšplhá k horní hraně kanálu.

Co číst dále?

15.10.19 Technická analýza XMR/USD – Trh s Monerem je přeprodaný, příjde brzy pohyb up?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: