Toto není apríl – Trump naznačil pokračující pád ropy na 9 dolarů za barel

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Prezident Spojených států Donald Trump naznačil, že očekává další ropnou „havárii“, a to možná až na pouhých 9 dolarů za barel.

Trump děsí trhy s ropou

Včera (31. března) na tiskové konferenci Donald Trump vyjádřil to, z čeho se pak mohli bavit milovníci levné ropy. Řekl jim, že s cenou 9 dolarů by mohli „dostat, co jste chtěli.“ Cenu ropy sráží cenová válka a snížená poptávka kvůli koronaviru.

V současné době se ropy spotřebuje mnohem méně vzhledem k omezení pohybu a dopravy, včetně té mezinárodní a letecké. Ceny ropy WTI ztratily za posledních 30 dní více než 50 %. Rusko a Saúdská Arábie však navzdory tomu oba plánují tento měsíc opět zvýšit produkci ropy.

Trump říká:

„Podívejte, je to nyní za 22 dolarů, ale je to opravdu mnohem levnější než v případě, pokud chcete vyjednávat? To nikdo neví. Je to jako z padesátých let, opravdu je. […] Myslete si, že to bylo 50 $, 60 $, 70 $, 80 $ – a nyní je to 22 $, ale víte, pokud dáte dobrou nabídku na 9 $, myslím, že byste pravděpodobně mohli získat to, co jste chtěli, že?“

Ropa za 10 dolarů?

Je těžké určit, do jaké míry to Trump myslel vážně a co tím vlastně sledoval. V každém případě v současné situace s nákazou koronaviru nedává moc smysl, když se státy snaží proti sobě ekonomicky bojovat. Světová recese je za dveřmi a stále nevíme, jak velké to bude.

Naposledy, kdy se ropa propadla pod 10 $, bylo v roce 1998. I tehdy Saúdská Arábie zaplavila trh, bylo to však v reakci na Venezuelu. Trumpovy zajímavé výroky se zdaleka netýkají pouze ropy. Poté, co Fed řekl, že měl „neomezené“ peníze, Trump tvrdil, že s nimi stát může nekonečně manipulovat a označovat je jako „naše peníze“ a „naši měnu.“ Co by tomu řekli příznivci Bitcoinu asi ani nemá cenu zmiňovat.

Závěr

Trump naznačil, že i přes velký propad ceny ropy mohou jít ještě mnohem níž. Rusko v současné době paradoxně utrácí peníze za podporu padajícího kurzu rublu, silně vázaného na cenu ropy. Ten zároveň sráží tím, že produkuje ropu pro nasycený trh v rámci cenové války. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: