SKANDÁL, propad o 67,9 % – Je teď správný čas na nákup akcií Netflix?

4.1
(10)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Středeční významný propad na akciích Netflixu (NFLX) otevírá prostor pro diskuzi na téma, která společnost bude následovat.

Kdo by neznal Netflix. Snad nejpoužívanější platforma pro filmy a seriály. Potencionálně nejikoničtější akcie tohoto desetiletí. Společnost, která naprosto změnila filmový průmysl a společenské vnímání videoprodukce.

Možná, stejně jako já, dnes hledáte odpovědi, zdali by mohl být ten správný čas na nákup akcií Netflix. Při pohledu na bezprecedentní propad ceny akcie mě napadla jedna poměrně důležitá otázka, která nám může pomoci tohoto giganta na poli streamování lépe pochopit. Kurz Netflixu streamovacího giganta se propadl o 67,9 %, toto číslo samozřejmě nemusí být konečné.

Netflix má ale s více než 221 miliony zákazníky stále největší základnu předplatitelů ze všech streamovacích služeb

Netflix oznámil své hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2022. Tato streamovací služba ztratila 200 000 předplatitelů. To bylo samo o sobě velmi negativní zprávou. Ke ztrátě odběratelů totiž došlo poprvé za více než 10 let.

Pokles v letošním roce byl částečně způsoben rozhodnutím Netflixu stáhnout se z Ruska na protest proti válce na Ukrajině, což vedlo ke ztrátě 700 000 předplatitelů. Společnost ztratila 600 000 předplatitelů ve Spojených státech a Kanadě. Jediným regionem, který vykázal růst, byla Asie, kde přibylo předplatitelů v Japonsku, Indii a na Filipínách.

V roce 2021 získal Netflix 18,2 milionu předplatitelů. Šlo o nejslabší roční růst od roku 2016. V roce 2020 přitom firma zaznamenala nárůst uživatelů o 36 milionů. To se ale připisuje zejména pandemii koronaviru a lockdownům.

Netflix navíc počítal s tím, že naopak předplatitele v daném čtvrtletí získá. Hovořilo se dokonce o 2,5 milionech nových odběratelů.

Výsledek: Firma ztratila 200 000 předplatitelů

Jakmile se tuto negativní informaci investoři dozvěděli, došlo k panice a poklesu ceny akcie Netflix. Ty ve středu 20. 4. 2022 ztratily „jen“ v premarketu více než 25 % své hodnoty. Za celý den pak ve středu došlo k poklesu ceny akcie NFLX zhruba o 35 %. Celkově tak došlo až k 67,9% propadu od topu. 

Propad ještě zdaleka nemusí končit. Už teď jsou ale akcie podhodnocené a vrátily se v čase o rok. Jak víme, každá firma která ztratí zákazníky a ohlásí menší tržby, poklesne i na burze, ale toto je příliš velká rána pro majitele NETFLIXU. Očekáváme ale, že by se mohl v příštím měsíci kurz dostat do bullish tempa a růst nad 330 USD za kus, kde vidíme nejbližší odpor. Na každém takovém propadu se ukáže následné probuzení bullish a velryby u toho nebudou chybět.

Každopádně na závěr musím zmínit, že se nejedná o investiční doporučení a vždy si dělejte vlastní analýzu. 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mr.hodl

Já koupil za 215,32$, sice jen 2kusy, ale když spadne ještě víc, dokoupim další.:)

FC Slaboj Višněhrad

Žádný skandál, realita všedního dne. Ceny akcií se naprosto odrhly od výsledků těch firem. Jen houšť, je potřeba se vrátit do reality…

Paja

Vzhledem k tomu, kolik ma to zkurvene Rusko obyvatel, rekneme muziku, tak to neni nejaka extra bolest, nebo se mylim?

Ondrej

Já předplatné taky zrušil …totální manipulace s historií v seriálech a propagace lgbt …tohle podporovat nebudu

Reklama: