Rýsuje se argentinský Bukele? Přední prezidentský kandidát káže bitcoiny

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Jihoamerická země si bude volit nového prezidenta v říjnu 2023 a existuje reálná šance, že novou hlavou Argentiny bude zvolen probitcoinový kandidát.

Argentinský Bukele?

Javier Gerardo Milei, který v současnosti kandiduje v argentinských prezidentských volbách v roce 2023, může být klasifikován jako zarytý bitcoiner. Mimo jiné hlásá rakouskou školu ekonomického myšlení a sám se nazývá anarchokapitalistou.

Milei pravděpodobně povede koalici La Libertad Avanza a podle průzkumu společnosti AmericaElects z října 2022 má podporu 24 % respondentů. Koalice však zatím oficiálně neoznámily své kandidáty, tudíž není jasné, jakou má reálně šanci na zvolení.

Zastánci bitcoinu však získali nadějného kandidáta, který by případně mohl následovat příklad salvadorského prezidenta Nayiba Bukeleho. Připoměňme, že pod jeho vedením Salvador jako první stát na světě přijal bitcoin jako zákonné platidlo.

Spekuluje se, že by Argentina mohla učinit podobný krok pod případným vedením prezidenta, který veřejně prohlásil, že vláda okrádá běžné argentinské občany.

Jedna z největších politických rivalek Mileieho, současná viceprezidentka Cristina Fernández de Kirchner, již navíc nekandiduje. Soud ji v prosinci poslal na šest let do vězení za korupci, což jí brání v budoucí politické funkci.

Centrální banka je podvod

V nedávném rozhovoru byl Milei dotázán, zda věří, že je možné diskutovat o bitcoinu jako o platebním prostředku v Argentině. Jeho odpověď není zcela jednoznačná a hovoří spíše o problémech zákonných měn jako takových, než o tom, zda je hodlá nahradit bitcoinem.

Podle argentinského politika jsou zákonná platidla klíčem k okrádání lidí. Uvedl, že problém je v tom, že vlády a centrální banky se nechtějí vzdát zákonného platidla, protože „mohou [lidi] podvádět inflační daní.“

Podle kandidáta na prezidenta Argentiny je bitcoin odpovědí na tuto skutečnost. Uvedl:

Bitcoin je přirozenou reakcí na podvodníky z centrálních bank a na to, aby peníze byly opět soukromé. […] V ekonomikách s vysokou inflací je problém podvodníků větší. Proto, jak navrhuji, můžete navrhnout zrušení Centrální banky.

Závěr

Javier Gerardo Milei, který je v současnosti federálním poslancem z Buenos Aires, je mnohými přirovnáván k bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a odcházejícímu brazilskému prezidentovi Jairu Bolsonarovi. Pro svou podporu Bitcoinu pak také k prezidentovi Salvadoru Bukelemu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img