[Polední zprávy] • Challenge: McAfee vyzval členy amerického kongresu • Stellar development foundation si vyplatila 98% odměn • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.
[speaker]

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin získal dalších 5% a nyní se pohybuje už na hranici 8 300 USD. Analytici nejsou ovšem jednotní, zda už se jedná o dlouho očekávaný dlouhodobější bull run, nebo zda jde jen o krátkodobý nárůst ceny kvůli další eskalaci mezinárodní situace. Podle Fear & Greed indexu jsou trhy poprvé po delší době mimo oblast strachu v neutrální náladě, na hodnotě 51. Některé altcoiny si také připsaly značné zisky (rekordman je Chainlink s 16%), ale spíše stagnují nebo dokonce mírně klesají.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: BTC/USD a XRP/USD

Kryptoměny

Regulace

Burzy a banky

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Telegram varuje investory do Gramu, že tokeny nemusí přinést žádný zisk

Telegram, aplikace pro okamžité zasílání zpráv, zaměřená na ochranu soukromí Pavla Durova, která vyvíjí svou síť blockchainů, Telegram Network (TON) a nativní altcoin Gram (GRAM), vydala nové prohlášení. Zde jasně informuje veřejnost, že její Gram není cenný papír, jak tvrdí americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC), a proto ti, kdo se podíleli na ICO v hodnotě několika miliard dolarů, nemusí při konečném uvedení na trh získat žádný profit tokenů. „Gramy jsou navrženy tak, aby fungovaly jako prostředek výměny mezi uživateli v ekosystému TON. Gramy nejsou investičními produkty a nemělo by se očekávat, že z nákupu, prodeje nebo držení Gramů bude plynout zisk.“

Stellar development foundation si vyplatila 98% inflačních odměn

Přestože již vlastní 80% celkové nabídky XLM, nová zpráva analytické společnosti blockchain analytics Coin Metrics odhalila, že Stellar Development Foundation (SDF) je největším příjemcem tzv. odměn za inflaci XLM. Podle zprávy, zveřejněné v úterý (7. ledna 2020), SDF si vyplatil neuvěřitelných 98% celkových odměn XLM, rozdělených po přijetí inflačního mechanismu XLM.

Americký regulátor se hodlá v roce 2020 zaměřit na digitální aktiva

Americká komise pro inspekce a kontroly dodržování předpisů (OCIE) nastínila své priority pro nadcházející rok, včetně svých názorů na potřebu dohledu nad digitálními aktivy. V novém dokumentu komise zdůraznila, jak rozvíjející se trh digitálních aktiv představuje rizika pro drobné investory, kteří nutně nechápou, jak se tato aktiva liší od tradičních aktiv.

Challenge: McAfee vyzval členy amerického kongresu, aby dali všechny své finanční aktivity na blockchain

Dnes vyzval americký prezidentský kandidát a antivirový průkopník John McAfee členy amerického kongresu. Kontroverzní zastánce kryptoměn se zeptal, zda by kterýkoli člen vlády Spojených států byl ochoten natrvalo zaznamenávat všechny své finanční aktivity na blockchainu, aby byly veřejně přístupné všem Američanům.

Kraken zalistuje od 8. 1. stablecoin USDC

Podle oznámení, zveřejněného v úterý, budou uživatelé Krakenu moci obchodovat se stablecoinem USDC od 8. ledna. USDC je třetí stablecoin, zalistovaný na Krakenu, po Tetheru (USDT) a DAI. Kraken také zřídil pět obchodních párů pro USDC: BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/EUR, USDC/USD a USDC/USDT.

Binance přidává thajský bath a australský dolar

Binance oznámila svou spolupráci se Satang Corporation, jednou z nejstarších digitálních burz cenných papírů v Thajsku, při otevírání fiatových kanálů pro thajský bath (THB). Není to však jediný vývoj v ekosystému Binance, protože kryptoburza také uzavřela spolupráci se společností Banxa, která poskytuje podporu pro australský dolar (AUD).

Travelex má zaplatit 6 mil. USD výkupné v BTC hackerům

Britská směnárna Travelex má výpadek kvůli ransomwarové infekci po narušení sítě. Podle BBC hackeři zahájili útok na Silvestra a nutili firmu, aby vypnula své systémy a webové stránky. Útok byl načasován, aby zasáhl společnost, když mnoho jejích zaměstnanců bylo na prázdninách. Společnost Travelex působí ve více než 30 zemích s 1 200 pobočkami po celém světě, z nichž většina byla nucena chodit do staré školy a pracovat ručně. Ransomware gang Sodinokibi převzal odpovědnost za hack a chtěl, aby směnárna zaplatila 6 milionů dolarů výkupné v bitcoinech.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře