HTC potvrdil další propouštění – blockchainového telefonu EXODUS se to nedotkne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Tchajwanský výrobce mobilů a další elektroniky se chystá na propouštění. Konkurenceschopnost si chce udržet zaměřením se pouze na špičkové produkty, jako je Exodus.

Další propouštění v HTC

Společnost HTC má nyní asi 3000 zaměstnanců. Toto bude již 3. kolo propouštění tchajwanského výrobce mobilů. Zatím není blíže specifikován rozsah dalšího propouštění. V červenci 2018 společnost snížila množství zaměstananců o 1 500 zaměstnanců, v roce 2015 pak dokonce o 2 250 zaměstnanců.

Nyní HTC říká, že jim propouštění pomůže v tom, zachovat si konkurenceschopnost a inovativní výhodu při výběru svých produktů. Jinými slovy, HTC se zaměří na svůj systém virtuální reality VIVE a řadu smartphonů s blockchainem EXODUS.

HTC Exodus

Poprvé byly blockchainové smartphony HTC představeny v květnu 2018. Exodus umožňuje uživatelům připojení k decentralizovaným sítím a mohou stahovat i spouštět decentralizované aplikace téměř stejným způsobem, jako běžné aplikace běžící na smartphonech.

Telefon navíc zároveň také slouží jako hardwarová peněženka umožňující bezpečné uložení kryptoměn. Začátkem tohoto roku pak byla přidána funkce kryptoměnové směnárny přímo v peněžence, která původně umožňovala rychlé výměny mezi tokeny ERC-20.

Co se chystá?

Nevzdory propouštění HTC slibuje pokračovat ve vývoji smartphonu Exodus. Nejnovější blockchainový telefon společnosti HTC, představený letos v říjnu, již umí provozovat plný bitcoinový uzel (full node). Plánuje se také podpora Binance Chain s novou speciální edicí telefonu.

Zdá se však, že propouštění může být důsledkem konkurence v oblasti a s tím souvesjícího snižování tržeb. Exodus není jediným telefonem s technologií blockchain. Můžeme jmenovat např. Finney od Sirin Labs, Galaxy S10 od Samsungu a další. Také je ve hře možný příchod společností LG a Apple s vlastními blockchainovými modely.

Závěr

HTC se chystá na 3. kolo propouštění zatím nespecifikovaného množství zaměstnanců. Společnost optimisticky hlásí, že využije výhodu soustředění se na nejvíc inovativní produkty. Menší množství zaměstnanců jim umožní si zachovat životaschopnost, avšak svědčí to možná také o menším zájmu o blockchainový mobil, než se původně myslelo.

Na druhou stranu je Exodus stále top produktem HTC, takže takové spekulace možná nejsou na místě. Uvidíme, jak se bude toto odvětví v budoucnosti vyvíjet a kolik lidí tento typ produktu osloví.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře