Fed vsází na samoregulaci trhu – úrokové sazby nechává nezměněné

4.8
(12)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Dnes skončilo sedmé letošní zasedání Federálního rezervního systému (Fed). Podle očekávání nedošlo k navýšení základní úrokové sazby. Důležitý bude opět proslov Jerome Powella, předsedy Fed, který bude za chvilku následovat. Jaký bude jeho výhled na další roky?

To že nedojde ke zvýšení základní sazby se předpokládalo a ostatně i jednotliví členové Fed to nepřímo potvrzovali ve svých proslovech z poslední doby. Sám Powell nedávno v Ekonomické klubu v New Yorku zdůraznil, že trh se začíná regulovat sám. Chválil současnou situaci na trhu dluhopisů.

Samozřejmě, že lze během projevu předsedy Fed očekávat vyšší volatilitu. Spustí se algoritmy reagující na klíčová slova a je tak možné, že se podíváme i na vyšší hladiny. Kurz ceny bitcoinu dnes již po obědě začal růst a podíval se opět nad 35 000 USD. Za sebou zanechal množství zlikvidovaných krátkých pozic. Trh pravděpodobně reagoval na zprávu, že Coinbase spouští službu kryptoměnových futures pro americké občany. Uvidíme zda růst vydrží i po proslovu po zasedání Fedu.

Závěr

Celou situaci pro vás aktuálně sledujeme a komentář k zasedání vysíláme v živém přenosu. Můžete se tak podívat nejen na živý projev předsedy Fed, ale dostat k němu i patřičný komentář. Ve studiu je jako vždy Jaroslav Jarolím, Matěj Široký a Adam Němčík.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img