Elon Musk prodal akcie Tesly v hodnotě téměř 7 miliard dolarů

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Elon Musk v posledních dnech prodal akcie Tesly v hodnotě téměř 7 miliard dolarů. K prodeji dochází uprostřed nejistoty ohledně osudu jeho 44miliardové dohody o koupi Twitteru.

Musk se zbavil milionů akcií Tesly

Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk prodal v minulých dnech akcie firmy v hodnotě asi 6,9 miliardy dolarů (více než 165 miliard Kč). Ukazují to záznamy pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC).

Musk, který je největším akcionářem Tesly, má v současné době ve společnosti pouze 15% podíl. Není to poprvé, co miliardář prodával akcie Tesly. Za posledních deset měsíců prodal generální ředitel akcie společnosti na výrobu elektrických vozidel v hodnotě zhruba 32 miliard dolarů.

Nejnovější odpordej přišel v době sporů o to, zda nakonec odkoupí společnost Twitter na základě dohody, kterou dříve podepsal. Dan Ives ze společnosti Wedbush Securities k tomu uvedl:

„Lidé si tento pokerový tah vysvětlí tak, že šance na dohodu s Twitterem je nyní pravděpodobnější,”

Nákup Twitteru

Musk připustil, že akcie prodal pro případ, že by prohrál soudní spor se společností Twitter a nakonec ji musel převzít. Chtěl se tak vyhnout situaci, že kdyby rychle potřeboval peníze na převzetí. To by způsobilo, že by mohl být nucen akcie Tesly prodat i za nevýhodnou cenu.

Miliardář uvedl:

„Ano. V případě, že si Twitter prosadí uzavření obchodu a někteří kapitáloví partneři se stáhnou, je důležité vyhnout se nucenému prodeji akcií.”

Odpověděl tak na dotaz, zda je s prodejem akcií hotov. Uvedl také, že pokud se akvizice Twitteru neuskuteční, akcie Tesly opět nakoupí.

finanční výsledky Twitteru za 2. čtvrtletí 2022 nebyly dobré a akciím se v poslední době také moc nedařilo. Musk by tak Twitter za dříve dohodnutou cenu kupoval vysoce nad aktuální tržní cenou.

Provozovatel sociální sítě žaloval Muska za to, že nedokázal dokončit obchod v hodnotě 44 miliard dolarů. Soud je naplánován na říjen. Pokud soudce přinutí Muska uzavřít transakci, bude možná muset zaplatit dalších 33 miliard dolarů na kapitálovém financování.

Twitter chce, aby Musk akvizici dokončil. Šéf Tesly ale tvrdí, že Twitter jeho samotného i další investory úmyslně oklamal, pokud jde o počet falešných nebo spamových účtů na platformě. Soud začíná 17. října.

Závěr

Musk je nyní nejbohatším člověkem světa. Podle žebříčku dolarových miliardářů agentury Bloomberg vlastní majetek v hodnotě kolem 250 miliard USD. Musk v současnosti vlastní přes 9 % Twitteru a pokud by byl donucen dokončit transakci za 44 miliard dolarů, zřejmě by musel prodávat ještě více akcií Tesly.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojWsj.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

Hlásil mírnou recesi, tož to asi bude pravda a prodej BTC a akcii to jen potvrzuje.

anivarK

Libor

byl by hloupej kdyby na 900 nepuupustil

spot_img