Chamath Palihapitiya předpovídá zničení rizikového kapitálu ve výši 700 000 000 000 USD

4.8
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Rizikový investor, podporovatel bitcoinu a generální ředitel Social Capital – Chamath Palihapitiya – říká, že kolaps FTX je špičkou ledovce.

Palihapitiya očekává masivní zřicení

Inflace ničí chudým lidem příjmy i úspory a ohrožuje důvěru lidí v peníze. Fed a některé další centrální banky na inflaci reagují zvýšením úrokových sazeb. Miliardáři, jako je Chamath Palihapitiya, následně mohou přijít o peníze, protože vysoké sazby tlumí ekonomický růst a mají negativní dopad na podniky i ceny akcií a dalších aktiv.

Palihapatiya vykresluje ponurý makroekonomický obraz, který mimo jiné povede k velkým ztrátám investorů a hovoří také o budoucích krocích Fedu. Říká, že úrokové sazby budou „vyšší, než si všichni myslíte“ a „vyšší, než všichni chcete.“

Inflace se podle miliardáře nezastaví, ale bude v příštích šesti měsících ještě růst, což přiměje centrální banku k pokračování ve své současné politice. Výprodeje na trzích tak mohou pokračovat.

Máme všechny tyto pozitivní zprávy na obzoru, ale problém je opět v tom, že stále existuje velké riziko poklesu. Neviděli jsme druhý pokles Davida [Sackse] v recesi. Takže ten dvojitý dip bude drahý. 

Sazby na 5,5 %

S odkazem na analytiky Palihapitiya předpokládá, že se prudký nárůst inflace vrátí někdy v příštích šesti měsících.

 To udrží nohu Fedu na plynu, možná to budou další dvě nebo tři zvýšení o 50 základních bodů, uvedl.

Palihapitiya předpovídá, že Federální rezervní systém zvýší úrokové sazby na 5,50 % do první poloviny roku 2024. Prostředí vysokých úrokových sazeb po delší dobu podle investora zničí rizikový kapitál v hodnotě stovek miliard dolarů.

Právě začínáme sledovat poklesy. Právě začínáme sledovat dopady na portfolia lidí. To povede ke změně chování. Tato věc SBF (Sam Bankman-Fried) je špičkou ledovce, pokud jde o peníze v riziku…

Mluvíme o zničení splaceného kapitálu ve výši 600 miliard nebo 700 miliard dolarů.

Závěr

Miliardář Chamath Palihapitiya, který je v krptokomunitě známý svou podporou bitcoinu, říká, že bolest pro investory do rizikového kapitálu teprvre začala. Současná ekonomická realita podle něj přinese další pády a výprodeje.

POZOR: Žádné uvedené údaje nejsou investiční radou. Článek slouží výhradně jako informativní a zpravodajský obsah. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img