Američtí senátoři navrhují investovat 32 miliard dolarů do AI

5
(2)

Oboustranná skupina čtyř senátorů vyzvala 15. května Kongres, aby přijal odvážná a rozhodná opatření k zajištění vedoucího postavení USA v oblasti umělé inteligence.

V jednatřicetistránkovém dokumentu nazvaném „Řízení amerických inovací v oblasti umělé inteligence” skupina dvou demokratických a dvou republikánských senátorů nastínila plán, podle něhož by USA měly podniknout proaktivní kroky k využití příležitostí a řešení rizik rychle se rozvíjející technologie.

Navrhované financování by se týkalo především jiných než obranných využití umělé inteligence, ačkoli senátoři zvažují i významné přidělení prostředků na obranné projekty. Kromě toho navrhli financování mezivládního výzkumu a vývoje AI, včetně vládní infrastruktury pro testování a hodnocení.

Pokud bude Čína investovat 50 miliard dolarů a my nebudeme investovat do ničeho, nevyhnutelně nás předběhne. Proto jsou i tyto investice tak důležité.

Chuck Schumer

Mnozí komentátoři se domnívají, že plán investic do umělé inteligence by mohl pomoci zemi řešit rostoucí obavy z čínského pokroku v tomto odvětví. Washington se bojí, že Peking by mohl umělou inteligenci využívat ke škodlivým účelům, například k vměšování do prezidentských voleb nebo kybernetickým útokům.

Kromě toho američtí zákonodárci doporučili vytvoření federálního zákona o ochraně osobních údajů a vyjádřili podporu legislativě, která by zabránila používání deepfake technologie ve volebních kampaních. Vyzvali také k regulačním opatřením, která by řešila problémy, jako je zdravotní a finanční diskriminace, přesuny pracovních míst a porušování autorských práv způsobené umělou inteligencí.

Zákonodárci vyjadřují obavy z ovlivňování voleb pomocí AI

Američtí senátoři mezitím bijí na poplach kvůli hrozbě, kterou umělá inteligence představuje pro americké volby. Konkrétně kvůli jejímu potenciálu oklamat voliče. Za tímto účelem senátní výbor představil tři návrhy zákonů, které mají s tímto problémem bojovat – zákon o ochraně voleb před klamavou AI, zákon o transparentnosti voleb a zákon o přípravě volebních administrátorů.

Zákon o ochraně voleb před klamavou umělou inteligencí, který představila senátorka Amy Klobucharová a jehož spoluautorem je senátor Josh Hawley, by zakázal používání videa nebo zvuku s umělou inteligencí v souvislosti s federálními kandidáty. Zákon o transparentnosti by vyžadoval zveřejňování informací o umělé inteligenci v politických reklamách.

Prozkoumejte AI akcie na XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img