Pět důvodů, proč se u Bitcoinu čeká výrazný růst

3

Bitcoin zatím v roce 2020 vypadá silně. Může být letošek tím rokem, kdy Bitcoin vystřelí do nových výšin? Když se podíváme na trendy, musíme konstatovat, že zatím to vypadá velmi dobře.

Rok 2020 by mohl být rokem Bitcoinu. Mnozí analytici říkají, že tržní základy a technické indikátory se připravují pro silné představení vedoucí kryptoměny. Zde najdeme pár faktorů, které mohou připravit slušnou půdu pro růst Bitcoinu.

1. Ten zřejmý: Halving

Předtím, než se vrhneme k dalším pravděpodobným důvodům pro růst Bitcoinu, pojďme se podívat na ten největší – Halving. Ano, rok 2020 je tím rokem, kdy se Bitcoin stane dvakrát vzácnější.

Halving je naplánován na květen a historicky mu vždy předcházel mírný růst. Nicméně, předchozí Halvingy přinesly značné zisky až po Halvingu. To indikuje, že ke konci roku bude Bitcoin obzvláště silný. Halving je pro Bitcoin největší býčí událost tohoto roku, ovšem není jediná.

2. Světový dluh zaznamenal nový rekord

S dluhy (globálně) se v posledních dvou dekádách roztrhl pytel. A loni zaznamenaly nové rekordy. Ke konci loňského roku byl světový dluh odhadován na 250 trilionů USD, ve „vedení“ jsou USA a Čína. Tak neudržitelná zadlužení naznačují vážné problémy s dnešním systémem fiat měn, kterým chybí účinné limity.

Nicméně tento dluhový systém vytváří příznivé podmínky pro Bitcoin. Jako deflační měna nemůže podlehnout užívání a týrání fiatem a jeho tendencemi k zadlužení. Čím hlouběji se do této díry propadáme, tím lepší podmínky pro Bitcoin zřejmě nastanou.

3. Zákaz hotovosti bude běžnější

Součástí přitažlivosti Bitcoinu je fakt, že je rozložitelný. Často bývá nazýván “digitální měnou”. Bitcoin nám nabízí decentralizovanou alternativu. S momentálními restrikcemi uvalenými na platební transakce můžeme vidět významný přechod k Bitcoinu a dalším kryptoměnám.

Jeden z největších příkladů je Lebanon, kde stav nouze vedl k uvalení limitů na výběr hotovosti. A jako účinnou formu kontroly vlády čím dál více používají hotovost – a hledají nové způsoby kontroly osobních financí. Jak BeInCrypto zmínil již dříve, banky v Lebanonu jsou záblesk budoucnosti, které se díky Bitcoinu můžeme vyhnout.

4. Banky stále zneužívají svou moc

Loňský rok zaznamenal výrazný nárůst v objemu peněz, které centrální banky pumpují do ekonomiky, aby ji udržely v chodu. Jenom za minulý měsíc vypustil NY Federal Reserve 4. ledna 57,7 miliard USD a dne 24. ledna dalších 55,3 miliard USD. To je více než 100 miliard USD za méně než měsíc z důvodu “uklidnění burz”.

Nicméně se vše ztrácí ve srovnání, co nedávno udělala Čínská Lidová banka. V odpovědi na strach z koronaviru nalila banka do ekonomiky 1,2 bilionů juanů (173,8 miliard USD), aby zmírnila účinky dopadu koronaviru. To je více, než činí celá tržní kapitalizace Bitcoinu.

Tato prchlavá opatření jsou také důvodem, proč je argumentace Bitcoinu nyní více zřejmá, než tomu bylo kdy dříve a dobře ztělesňuje svou budoucnost v roce 2020.

5. Dno Bitcoinu je založeno na historických trendech

Historicky vzato, Bitcoin vždy našel svoje dno okolo 3. roku každého čtyřletého Halving cyklu. V prvním čtyřletém cyklu se zvedl o nějakých 13,378 %. Ve druhém cyklu to byl růst o 12,160 %. Otázkou je, kolik to bude tento cyklus?

Historický základ tím pádem vytváří silný podklad pro býčí momentum se vrhnout vpřed. Pokud můžeme vzít minulost jako indikaci, co čekat, vypadá to, že medvědí zima 2018/19 již brzy nebude víc než jenom špatná vzpomínka

Závěr

V dnešním článku jsme si ukázali možné důvody výrazného růstu Bitcoinu. Souhlasíte s nimi? Myslíte si, že tento rok bude pro Bitcoin zásadní jako rok Halvingu? Dejte nám vědět v diskuzi.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře