[Zprávy] Tom Lee vidí obrovský býčí signál v Bitcoinu • Mastercard propojí krypto a fiat měny a další novinky

0
Bull and bear

Tom Lee vidí obrovský býčí signál v Bitcoinu • Mastercard propojí krypto a fiat měny • Stellar má otevřené dveře v islámském světě • IBM vydá nový stablecoin • Bitmain rozšiřuje své vývojové centrum v Izraeli • Japonský gigant GMO spouští webovou blockchainovou banku • Bank of America zveřejnila svůj blockchainový patent

Obrovský býčí signál v Bitcoinu

Spoluzakladatel a hlavní analytik společnosti Fundstrat,Tom Lee, uvedl, že současná cena Bitcoinu dává „obrovský býčí signál“. Zatímco mnozí se stále snaží zjistit, jaký je přesný katalyzátor náhlého pohybu ceny Bitcoinu, Lee říká, že je to kombinace TA a pozitivních zpráv. V průběhu víkendu zde bylo docela hodně lidí, kteří mluvili o TA a potenciálním vytvoření buď inverzní hlavy nebo ramen. Takže vznikly technicky příznivější podmínky. Zároveň však také nepopírá vliv pozitivních zpráv, například v souvislosti s nedávným patentem uděleným společnosti MasterCard. Více se dočtete ZDE: https://bitcoinist.com/ (v EN)

MasterCard podala patent k propojení krypto a fiat měn

Nová patentová přihláška obsahuje novou metodu založenou na blockchainu, která slouží k propojení aktiv mezi krypto a fiat měnovými účty. MasterCard poznamenává, že kombinace tradičních platebních systémů s kryptoměnami založenými na blockchainu může poskytnout spotřebitelům a obchodníkům výhody decentralizace, při zachování bezpečnosti informací o účtech a poskytnout silnou obranu před podvody a krádežemi.“ Více se dočtete ZDE: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Stellar splňuje podmínky islámského práva Šaría

Stellar (XML), sedmá největší kryptoměna je první kryptoměnou, která získala certifikát o shodě s právem Šaría. Žádost schválilo Shariyah Review Bureau. Je to velký milník pro Stellar a jeho snahu dosáhnout na globální trhy. Islámské finanční instituce sdružené v organizaci Gulf Cooperation Council (např. Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty) a části jihovýchodní Asie (například Indonésie a Malajsie) nyní budou moci integrovat Stellar technologii do svých produktů v souladu se šaríou. Více se dočtete ZDE: https://cryptoslate.com/ (v EN)

IBM vydá nový stablecoin

Společnost IBM spolupracuje s fintech firmou Stronghold na založení kryptoměny kryté americkým dolarem. „Stronghold USD“, jak se nazývá nová kryptoměna, bude podporována one-for-one americkými dolary. Ty jsou drženy společností Prime Trust zaměřenou na blockchain asset management, přičemž Prime Trust uloží peníze v bankách, které jsou pojištěny u FDIC. Více se dočtete ZDE: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Bitmain expanduje v Izraeli

Bitmain, čínský kryptotěžebný gigant v hodnotě 12 miliard dolarů, upevňuje svou přítomnost v Izraeli. Ve svém výzkumně-vývojovém centru v Ra’anane, městě v západním Izraeli, chce Bitmain zaměstnat více než 40 zaměstnanců a přidat je ke svým současným 15 zaměstnancům. Konkrétně se Bitmain snaží získat nové výzkumné pracovníky, senior softwarové a bezpečnostní inženýry, programátory Pythonu a JavaScriptu, jakož i marketingové pracovníky. Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com (v EN)

Japonský GMO spouští webovou blockchainovou banku

Japonský technologický konglomerát GMO spouští nové internetové bankovnictví, které bude využívat blockchainovou technologii pro rychlejší a levnější platby a finanční služby. Ve svém prohlášení skupina GMO Internet Group, ve spolupráci s Aozora Bank Group, potvrdila spuštění GMO Aozora Net Bank. Aozora Net Bank se připravuje od července 2016 využívat blockchain, umělou inteligenci (IA) a internet věcí (IoT) na poskytování nových finančních služeb. Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com (v EN)

Bank of America zveřejňuje blockchainový patent pro externí ověřování dat

Bank of America (BoA) podala patent na systém založený na blockchainu, který umožňuje externí ověřování údajů. Patent popisuje, jak by systém zaznamenával informace v blockchainu na základě souhrnných informací spojených s předchozím přenosem prostředků, provedených účetní jednotkou. Informace o blockchainu by aktualizoval s každou novou transakční aktivitou. Více se dočtete ZDE: https://altcointoday.com/ (v EN)

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na