[Zprávy] Ripple: jsme lepší než SWIFT • Giveaway scam na Google G-suit …

0
(0)

Ripple CEO: partnerství se SWIFT nepotřebujeme – jsme lepší • Giveaway scam na Google G-suit • SWIFT končí v Íránu – země reaguje vydáním státní kryptoměny • Kryptoměna Etheera vzrostla o neuvěřitelných 80 000% • Představitelé blockchainu v žebříčku Forbes 30-Under-30 •

Ripple CEO: partnerství se SWIFT nepotřebujeme – my jsme lepší

Ředitel společnosti Ripple, Brad Garlinghouse, se nechal slyšet, že jejich společnost, která se zaměřuje na řešení problémů týkajících se přeshraničních převodů a plateb už má nasmlouvaných desítky velkých institucionálních klientů. Podle jeho slov podepsalo smlouvu už nejméně 100 bank, které používaly, nebo ještě stále používají SWIFT. S ohledem na výše uvedený fakt, se Garlinghouse vyjádřil, že žádné partnerství se SWIFT nepotřebují, neboť:

“To, co děláme a zprocesováváme na denní bázi je de facto přebíráním zákazníků a pozice, kterou SWIFT má.”

Narážel tím na nedávné informace, že Ripple má navázat spolupráci se společností SWIFT. Ta minulý týden jakoukoli kooperaci ale popřela.

Více se dočtete zde: ccn.com (v angličtině).

Giveaway scam na Google G-suit

Pouhý den poté, co hackeři zaútočili na Twitter účet známého amerického maloobchodního řetězce, byli v akci znovu. Tentokrát byl jejich cíl ještě větší. Předmětem útoku se stal Twitter účet G-Suite. Jde o soubor nástrojů ovládaných technologickým gigantem Google, kam  spadají populární aplikace jako Gmail, Hangouts, Kalendář, či Google+. Stejně jako tomu bylo i ve včerejším případě, tak i nyní hackeři lákali oběti na “giveaway”, ve kterém slibovali rozdat až 5000 BTC.

Odběratelům zmíněného účtu bylo nabídnuto, že pokud pošlou od 0,1 až 2 BTC, obratem jim bude zasláno 1 až 20 BTC zpět. Pochopitelně šlo o podvod a nikdo žádné BTC nazpět nedostal. Po 10 minutách byl post z daného účtu odstraněn.

Více se dočtete zde: zycrypto.com (v angličtině).

SWIFT končí v Íránu – země reaguje vydáním státní kryptoměny

Poté, co společnost SWIFT během víkendu oznámila “odstřižení” Íránu od svého finančního systému, rozhodla se tato země pro vydání státní kryptoměny. Hlavním záměrem je tak obejít americké sankce. Ukončením spolupráce se SWIFT bude totiž Irán čelit problémům s prováděním přeshraničních plateb, především těch, které se týkají importu a exportu. Steven Mnuchin, ministr financí USA, označil krok SWIFTu za velmi správné rozhodnutí, které podporuje integritu mezinárodního finančního systému.

Na základě žádosti nejvyšší íránské banky již společnost Informatics Services Corporation (ISC) navrhla a vyvinula státní kryptoměnu. I přesto, že je stále v experimentální fázi, její schválení centrální bankou se očekává již v brzké době.

Více se dočtete zde: ethereumworldnews.com (v angličtině).

Kryptoměna Etheera vzrostla o neuvěřitelných 80 000 %

Poměrně málo známá kryptoměna Etheera zažívá v posledních dnech boom. Hodnota tohoto tokenu vzniklého na síti Ethereum se zvýšila o neuvěřitelných 80 000 %. Od konce října až do dnešního dne přitom zaznamenala několik pump. První listopadový den zvýšila hodnotu o 560 % a 10. listopadu o 250 %. Následně pokračovala v dalším růstu již zmíněným závratným tempem, až se dostala na aktuální hodnotu 0.012551 dolaru za jeden ETA.

Více se dočtete zde: ethereumworldnews.com (v angličtině).

Představitelé blockchainu v žebříčku Forbes 30-Under-30

Každoročně vydávaný populární žebříček Forbes 30-Under-30, do kterého jsou zařazováni mladí úspěšní lidé do 30 let, obsahuje některá dobře známá jména ze světa kryptoměn. Poprvé se tak ocitli v TOP společnosti mladých lidí autoři kryptoprojektů: Olaoluwa Osuntokun (spoluzakladatel Lightning Labs a autor řešení škálovatelnosti Bitcoinu), Nader Al-Naji (autor stablecoinu Basis), JB Rubinovitz (spoluzakladatel BialBlock) a Hunter Horsley (CEO Bitwise Asset Management ).

Více se dočtete zde: ccn.com (v angličtině).

Přeloženo ze slovenského originálu, zprávy pro čtenáře Kryptomagazínu dnes připravil Dalibor.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img