[Zprávy] • Dnešek trhy zakončily v červených číslech • Litecoin v americkém fotbalu • další zprávy dne

0
trhy v červených číslech

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce (podrobnosti ke každé zprávě najdete pod shrnutím):

Trhy

  • V neděli zaznamenal Bitcoin krátkodobý pokles pod hranici 10 400 USD, ostatní altcoiny z top 20 kryptoměn zaznamenaly také prudké poklesy cen.

Kryptoměny

Burzy

Regulace

Litecoin oficiální kryptoměnou Miami Dolphins

Litecoin je nyní oficiální kryptoměnou amerického fotbalového týmu Miami Dolphins. Charlie Lee, tvůrce Litecoinu a výkonný ředitel nadace Litecoin řekl: „Tato spolupráce postaví Litecoin před publikum miliónů lidí po celém světě v době, kdy akceptace kryptoměn akceleruje a ekosystém je schopen podporovat případy využití v reálném světě způsoby, které dříve nebyly možné.“ V rámci partnerství umožní Miami Dolphins, Litecoin a Aliant Payments účastníkům domácích her platit za vstupenky 50/50 Litecoinem a Bitcoinem. Polovina výnosů půjde ve prospěch nadace Miami Dolphins a jejích charitativních aktivit.

Tom Lee odpovídá Donaldu Trumpovi na Tweet

Na začátku tohoto týdne předseda Federálního rezervního systému USA Jerome Powell vytvořil mediální vlny a otřásl Twitterem, když napsal, že Bitcoin je spekulativní uchovatel hodnoty, který funguje podobně jako investice do zlata. Prezident USA Trump rychle reagoval s tím, že Bitcoin nejsou peníze a je to jen spekulativní nástroj, který se často používá k trestné činnosti. Na to se spustila lavina komentářů, mezi které se nyní přidal i Tom Lee z Fundstratu s tím, že je to pro kryptoměny pozitivní, protože to přitáhne pozornost 99% populace, která se o kryptoměny do teď moc nezajímala.

Poloniex and KuCoin vyjádřily podporu pro nadcházející airdrop USDT/TRON

Podle nejnovějších zpráv dvě z nejznámějších a nejrozšířenějších světových kryptoburz, jmenovitě Poloniex Digital Asset Exchange a KuCoin, oznámily svou podporu nadcházejícímu plánu pobídek pro USDT na základě TRC20. To znamená, že uživatelé jak Poloniexu, tak i KuCoinu budou moci využít očekávaný airdrop USDT-TRON, který má být zahájen od pondělí 15. července 2019. Oficiální oznámení bylo provedeno oběma burzami prostřednictvím jejich blogů.

Japonské úřady analyzují vliv Libry

Cílem skupiny, která působí v Japonsku, je koordinace politik s cílem snížit negativní dopady související se zavedením Libry. To zahrnuje témata týkající se daní, měnové politiky a také platebního vypořádání. Tuto skupinu bude tvořit Bank of Japan, Ministerstvo financí a také Agentura pro finanční služby (FSA). Japonsko je jednou z nejaktivnějších zemí v oblasti kryptoregulací. FSA zavedla jasná pravidla pro společnosti působící na trhu a pro osoby zabývající se digitálními aktivy. Firmy, které chtějí nabízet služby související s kryptoměnami, musí požádat místní regulační agenturu o povolení k získání licence na provoz na trhu. To platí zejména pro kryptoburzy, které chtějí nabízet obchodní služby uživatelům.

Rozhodnutí diskutovat o těchto otázkách přichází jen několik týdnů před nadcházejícím zasedáním ministrů financí G7, které se bude příští týden konat ve francouzském Chantilly.

Mezi další země analyzující digitální aktiva Facebooku patří mimo jiné Spojené státy, Singapur, Francie a také Spojené království.

Banka Wells Fargo neumožní klientům nákup Bitcoinu

Wells Fargo, obrovská tradiční banka založená v roce 1852, nedávno oznámila, že svým zákazníkům neumožní nakupovat Bitcoin.

Co číst dál?

Jak se vyhnout Ponzi schématům v kryptosvětě

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na