[Zprávy] • Nyní lze platit kryptem i na Amazonu • Binance chystá fiat pár s Rublem • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnes nedošlo k velkým pohybům na trzích, Bitcoin se pohyboval na hranici 8 200 USD a zatím se mu daří ji udržet. Altcoiny kolísaly více, některé si připsaly i více, než 5% zisky. Více se dozvíte v našich analýzách zde: BTC/USD, BNB/USDT a výrobce čipů AMD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Podvody

CME: zájem o BTC futures opět roste, institucionální investoři jdou do long pozic

CME otevřela bitcoinové futures v prosinci 2017. Každá futures smlouva CME je na 5 BTC, a je vypořádána na konci každého měsíce. Objem futures na bitcoiny na CME je také skvělým ukazatelem sentimentu na trhu, protože investoři obvykle na medvědím trhu jdou do short pozic a na býčím trhu začínají jít do long pozic. I přes cenový pokles v minulém měsíci začali institucionální investoři na bitcoinech opět investovat, což je patrné z rostoucího počtu investorů, kteří si volí long pozice. Skew, kryptoanalytická firma, nedávno odhalila, že počet investorů, kteří investují do long pozic na BTC, začal opět stoupat po předchozím pádu téměř na nulu.

Bývalý poradce Trumpa vyvíjí vlastní stablecoin

Bývalý poradce prezidenta Donalda J. Trumpa pracuje na vývoji vlastního stablecoinu. Stephen Moore, kterého Trump nominoval na začátku tohoto roku do FEDu, spolupracuje s bývalým státním zástupcem Reaganem Ralphem Benkem a spoluzakladatelem Everipedie Samem Kazemianem, aby uvedl na trh nový stablecoin jménem Frax. Podle prohlášení nebude Frax podpořen rezervou v amerických dolarech. Místo toho bude kryptoměna zapůjčena a bude generovat úrok, aby se zajistilo, že hodnota Fraxu zůstane blízko jednoho dolaru.

Nyní lze platit v kryptoměnách i na Amazonu

Uživatelé Amazonu nyní mohou nakupovat zboží za bitcoiny prostřednictvím Lightning Network díky novému rozšíření pro prohlížeče, nazvanému „Moon“. Rozšíření prohlížeče umožní provádět platby v kryptoměnách. K okamžitým transakcím můžete použít libovolnou bitcoinovou peněženku s podporou Lightning Network. Další možností je propojení rozšíření s vaším účtem u Coinbase a provedení platby pomocí BTC, ETH nebo LTC při současném využití API kryptoburzy. Od nynějška je služba dostupná pouze v USA, ale Moon brzy plánuje expanzi do dalších zemí.

Binance: Ruský rubl bude první fiat obchodní pár

Kryptoburza Binance brzy představí své první obchodní páry fiat-kryptoměna. V pondělí na konferenci Open Innovations 2019 v Moskvě CEO Binance Changpeng „CZ“ Zhao potvrdil, že obchodní páry s fiat měnami jsou na cestě a jako první bude uveden pár s ruským rublem.

ZCash varuje před podvodnou peněženkou na GitHubu

Zcash (ZEC), jeden ze zavedených altcoinů s ochranou soukromí, varoval uživatele před falešnou verzí své nativní peněženky ZEC na GitHubu. Tým vývojářů varuje, že falešná peněženka má úplně jinou adresu URL než oficiální repozitář ZEC Wallet na GitHubu a podle tweetu z 20. října 2019 může obsahovat potenciálně škodlivý malware.

Co číst dál?

Bittrex zavřel dveře uživatelům v 31 zemích světa – regulační nejistota!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře