[Zprávy] • Grayscale: Investice do kryptoměn se v Q2 zdvojnásobily • Telegram se přihlásil k síti TON • a další novinky

0
novinky, zprávy, události

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z uplynulého dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Kryptotrhy se dnes pohybovaly víceméně horizontálně, Bitcoin se snaží udržet kolem 8 200 USD, altcoiny k večeru vykázaly většinou mírný pokles. Další informace můžete zjistit v našich dnešních TA – IOTA/USD zde, NEO/USD tady.

Pokud máte nějaký coin, na který byste si rádi přečetli TA od našeho analytika, dejte nám vědět do komentářů. 

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Garlinghouse: Libra nespustí dříve, než v roce 2023

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, si myslí, že Facebooku se nepodaří spustit digitální měnu Libra před rokem 2023. Brad Garlinghouse argumentoval, že regulační tlak bude nadále trápit tento projekt Facebooku, který byl oznámen teprve v červnu tohoto roku.

Casa oznámila otevření předobjednávek pro Node 2

Podle blogového příspěvku z 8. října nabízí Casa Node 2 rychlejší a plynulejší bitcoinový a Lightning zážitek nasazením rychlejšího procesoru na Raspberry Pi 4 s 4 GB RAM a 1TB SSD. Casa v oznámení uvedla, že jejich původní Casa Node odvedl skvělou práci. Firma však „chtěla udělat více“ a vylepšit svůj hardware. Casa Node 2 je k dispozici v režimu předobjednávky, dodala firma.

20 000 000 XRP přesunuto do Coinbase

Pozorovatelé „velryb“ spekulují o totožnosti krypto obchodníka, který převedl více než 20 milionů XRP na Coinbase. Finanční prostředky pocházely z peněženky XRP s názvem „Funding Wallet 1“, která byla aktivována spoluzakladatelem Ripple a bývalým generálním ředitelem Chrisem Larsenem, podle informací na Twitteru.

Telegram se oficiálně přihlásil, že stojí za sítí TON

Poté, co v loňském roce vybrali v ICO 1,7 miliardy USD aplikace pro zasílání zpráv Telegram konečně veřejně oznámila zapojení do Telegram Open Network (TON). První zmínka o síti TON a nativních tokenech Gram se objevila na oficiálním webu Telegramu v úterý ráno v podobě smluvních podmínek (ToS) pro aplikaci peněženky tokenu. Podle ToS Telegram integruje peněženku do firemní vlajkové aplikace pro zasílání zpráv a nabídne ji také jako samostatný produkt. „Nemáme žádnou kontrolu nad sítí TON Blockchain, a proto nemůžeme zajistit, aby veškeré transakční údaje, které zadáte prostřednictvím Služeb, byly na TON Blockchain validovány a potvrzeny,“ je uvedeno v dokumentu.

Justin Sun oslavuje další milník pro TRX

Justin Sun, CEO společnosti Tron, se rozhodl na Twitteru informovat svých 1,9 milionu followerů, že na blockchainu jeho projektu nyní běží neuvěřitelných 160 milionů USDT. Podle zprávy agentury Bloomberg však může mít Tether ještě jiný důvod pro přechod na další síť – zmatení transakcí.

Francouzská státem vlastněná banka podpořila blockchainovou firmu 1 mil. EUR

Francouzský start-up ACINQ, jeden z hlavních vývojářů Lightning Network, získal od veřejné investiční banky zhruba 1 milion EUR. Tento krok je nejspíš poprvé, kdy státem vedená entita ve Francii vložila své peníze do odvětví blockchainu. Veřejná investiční banka Bpifrance oznámila, že bude financovat zprovoznění francouzské sítě Lightning Network částkou 1 milion EUR z celkové částky 7 milionů EUR.

Grayscale: Institucionální investice se za Q2 zdvojnásobily

V nedávném rozhovoru s The Block výkonný ředitel společnosti Grayscale poznamenal, že investice do důvěryhodných kryptoproduktů firmy se ve druhém čtvrtletí zdvojnásobily a institucionální investoři „s námi investují čím dál více“. Ředitel Grayscale pro prodej a obchodní rozvoj Rayhaneh Sharif-Askary řekl, že firma získala ve druhém čtvrtletí celkem přibližně 85 milionů dolarů od investorů, z toho celkem 84% pocházelo od institucionálních investorů.

Co číst dále?

Facebook vs. Telegram – Souboj přístupu ke kryptoměnám

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na