[Zprávy] • Altcoiny pokračují v prudkém růstu • IBM a Ubisoft se zapojují do blockchainových start-upů • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnešní vývoj situace na trzích pokračoval v tom, co nastartovalo včera. Bitcoin se stále drží na hranici lehce nad 10 000 USD, aktuálně 10 227 USD. Na druhou stranu altcoiny předvedly dnes růst, jaký už dlouho nebyl vidět. Jaká je tedy aktuální situace a jaká je predikce dalšího vývoje? Podívejte se na naši video analýzu, nebo si přečtěte analýzu altcoinů.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Banky, Burzy

Regulace

Blockchain

Kryptohedgeové fondy opět rostou, zdvojnásobily své fondy

Zpráva auditorské a poradenské firmy PwC zjistila, že institucionální chuť k investování do kryptoměn se v roce 2018 nadále zvyšovala, i přesto, že průměrná návratnost kryptohedgeových fondů klesla na -46 procent. Podle zprávy byly kryptohedgeové fondy schopny v roce 2018 zdvojnásobit svá aktiva pod správou (AuM). Celkově zpráva identifikuje kolem 150 kryptohedgeových fondů, které kontrolují aktiva kolem 1 miliardy USD. Tento údaj zahrnuje pouze finanční prostředky provozované v Q1 2019.

Ripple opět prodal XRP za 8,5 mil. USD po zvýšení ceny XRP o 16%

Kryptoměna XRP za posledních 24 hodin přidala více než 16% a poté Ripple uvolnil dalších 30 000 000 XRP (8,5 milionu USD) do své OTC peněženky. Ripple se v průběhu let potýká s velkou kritikou kvůli obviněním z centralizace a manipulace s cenou XRP, ale ten podobná nařčení vytrvale popírá. Nicméně činy v posledních několika měsících hovoří silněji než slova.

Krpytoburza se sídlem na Gibraltaru delistovala 16 kryptoměn, vč. BCH, EOS, LTC, XRP

Kryptoburza Gibraltar Blockchain Exchange (GBX) dnes oznámila delistování 16 kryptoměn. Následující kryptoměny budou delistovány a nebudou nadále podporovány v GBX-DAX (od pondělí 30. září 2019 ve 12:00 UTC): BCH, ETC, LTC, TUSD, BSV, EUR, OMG, USDC, DAI, GBP, PAX, XLM, EOS, GUSD, TRX, XRP.

Německá vláda přijímá opatření proti tomu, aby kryptoměna mohla nahradit státní fiat měnu

Německá spolková vláda dnes představila koncepci využití případů technologie blockchainové databáze. V 42 stránkovém dokumentu bylo vyhlášeno několik zákonů, které mají za cíl pomoci správnému začlenění technologie blockchain do administrativy a finančního sektoru. Německo se ocitlo ve zprávách poté, co oznámilo svůj nesouhlas s digitální měnou Facebooku, Librou, která má být uvedena na trh příští rok. Ačkoli Facebook chce, aby Libra byla zpočátku používána jako prostředek pro mezinárodní platby, Facebook také chce, aby byla později používána jako plnohodnotný platební prostředek pro všechny situace. Německý tisk uvádí, že federální vláda bude pracovat jak na evropské, tak na mezinárodní úrovni, aby zajistila, že stable coiny nenahradí ani nebudou sloužit jako alternativa ke státním měnám.

Velcí producenti kávy chtějí využít blockchainové sledování svého produktu od IBM

Skupina globálních producentů kávy si klade za cíl zahájit platformu na bázi blockchainu pro sledování kávy pomocí aplikace, vyvinuté společností IBM. Farmer Connect, technologický startup, vyvíjející nástroje sledovatelnosti mezi jednotlivými klienty, se spojil s předními světovými firmami, jako je jako Jacobs Douwe Egberts (JDE) a Smucker, aby použili blockchain na sledování dodavatelského řetězce kávy pomocí platformy IBM Food Trust Platform, oznámila firma 18. září. Plán je také ve spolupráci s globálním technologickým gigantem IBM vytvořit aplikaci „Thank My Farmer“, která spotřebitelům poskytne podrobné údaje o kávových produktech, včetně původu a cen.

Korporace IBM, Ubisoft a další se zapojují do blockchain start-upů v rámci akcelerátoru Tribe

IBM, Citibank a gigant Ubisoft se přihlásili k singapurskému akcelerátoru pro blockchain pod názvem Tribe Accelerator. Výše uvedené společnosti se připojily jako firemní partneři Akcelerátoru Tribe pro druhé kolo tohoto čtyřměsíčního programu. Tribe pomáhá blockchainovým startupům v jejich růstové fázi jejich propojením s hlavními korporacemi. Startupy z této druhé skupiny působí v oblastech, jako jsou média a reklama, kybernetická bezpečnost, zdravotnictví, fintech a řízení dodavatelského řetězce.

Co číst dále?

„Připravte se na Bitcoin za 20 tisíc $,“ řekl CEO Bitmexu v reakci na nouzové opatření FEDu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře