Známý ekonomický komentátor tvrdí, že Čína spustí kryptoměnu krytou zlatem, která zničí dolar

6
Čína, v Číně, kryptoměny, Bitcoin, těžba, zákaz

Znáte Maxe Keisera? Jestli ne, tak nevadí. Já ho do dneška taky neznal. S tímhle člověkem se ale objevil zajímavý rozhovor, ve kterém říká pár zajímavých věcí. Tento pán dělá například ekonomického komentátora pro Sputnik, tedy Russia Today. Max Keiser je známý i tím, že je na Bitcoinu velmi bullish a avizuje tomuto kryptoaktivu jenom světlé zítřky. Co se ale týče tohoto konkrétního rozhovoru, tak v něm Kaiser mluví především o Číně, která připravuje kryptoměnu, jenž by byla krytá zlatem. A na to, aby byla krytá zlatem, tak potřebuje doopravdy hodně fyzického zlata. 

Zlatem krytá kryptoměna

V rámci rozhovoru se mluvilo o tom, že do trhu bylo napumpováno dalších 100 miliard dolarů, aby se navýšila likvidita trhů. Federální rezervní banka navíc nakoupila pokladniční poukázky v hodnotě 7,5 miliard dolarů. Když shrneme všechny pokladniční poukázky, které FED drží, tak se jejich hodnota pohybuje v několika bilionech dolarů.

Pak se ale debata otočila přímo ke zlatu a Bitcoinu, kdy bylo řečeno, že když někdo investoval před pěti lety 10 tisíc dolarů, tak by měl dnes 12 500 USD. Zatímco stejná částka do Bitcoinu by dnes znamenala 270 tisíc USD.

Dolar na nulu?

Keiser dále poznamenal, že signály z amerických trhů naznačují, že se blíží finanční katastrofa a Čína by mohla dolar oslabit. Dále tvrdí, že se prý Čína chystá oznámit, že nashromáždila asi 20 tisíc tun zlata.
Dle něj může být další zbraní i to, že Čína se chystá spustit novou kryptoměnu, která by byla právě zlatem kryta. Prý to ČLR dělá, aby úplně zamezila užívání hotovostních bankovek. Cena zlata a BTC se bude i nadále zvyšovat, zatímco dolar se má zhroutit na nulu a to jako „každý kus  FIAT odpadu předtím“.
Keiser připustil, že si postupně vybudoval dobrou pozici kupováním zlata, stříbra a samozřejmě bitcoinů. Řekl, že když se FIAT měny zhroutí, tak lidé se vždy obrátí na aktiva, jako jsou vzácné kovy a Bitcoin. Predikce tohoto pána je hodně optimistická a myslí si, že až se dolar zhroutí, tak půjde Bitcoin i na cenu 100 tisíc dolarů, či dokonce výše.

Závěr

Tady ten pán je trochu showman, takže je potřeba tyto informace brát s velkou rezervou. Keiser patří mezi ty, kteří si myslí, že Bitcoin bude na trhu fungovat jako bezpečný přístav pro investory, kteří se budou chtít zbavovat dolaru, když bude mít problém. Háček je v tom, že Bitcoin je investory považován za velmi rizikovou investici a takových se budou při potížích zbavovat jako první.

Kryptoaktivu jako uchovateli hodnoty věří jen pár nadšenců, ale ve skutečnosti je to prostě jen víra. Aby bylo něco považováno jako uchovatel hodnoty pro nepříznivé ekonomické cykly, tak to musí mít určitá specifika, což Bitcoin asi nikdy mít nebude.

Na závěr bych si dovolil ještě takové zamyšlení. Aby bylo něco měna, tak to musí mít emitenta, tedy centrální banku. Proto třeba píši dost často kryptoaktiva namísto kryptoměny. Jestli by se ale Číně povedlo spustit kryptoměnu, která by byla takový digitální Yuan a ještě by to bylo kryto zlatem, tak by se v podstatě jednalo první skutečnou kryptoměnu na světě.

Co číst dále?

FED opět snížil úrokové sazby!

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
XanderE15FeratSalamFerrero Rocher Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kundomrd
Host
Kundomrd

Když se dolar zhroutí a Bitcoin půjde na sto tisíc dolarů tak asi jakou hodnotu bude mít těch sto tisíc dolarů za Bitcoin když se dolar zhroutí , asi jako Italská Lira kde milion Lir mělo hodnotu pár dolarů .

Ferrero Rocher
Host
Ferrero Rocher

Me staci vedet,ze ten jouda pise pro sputnik a je mi vsechno jasny.

Salam
Host
Salam

Tím závěrem si to totálně zabil v podstatě tvrdíš opak toho co tu pořád předhazujete lidem v článcích o Bitcoinu a jeho světlem zítřku.V podstatě že je to bez hodnotný shit coin který je vhodný jen na spekulaci nikoliv na dlouhodobou investici protože jak přijde krize tak se ho začnou všichni zbavovat a najdou se bezpečnější přístav a tím bude činská skutečná kryptoměna protože čínan řekne že je krytá zlatem tak ty jako investor budeš muset věřit komoušovy že je skutečně krytá zlatem protože žádný důkaz že budou všechny toekny čínské kryptoměny pokryté zlatem mít nikdy nebudeš a budeš jen… Číst vice »

E15
Host
E15

A když si koupí zlato jako zafoliovanou cihličku, tak to teoreticky může být jen pozlacený wolfram 😀

Xander
Host
Xander

Ten pozlacený wolfram vykupuje prodejce u kterého jsi to koupil. Takže pokud prodejce nezkrachuje tak Ti může být jedno jestli je to fake nebo ne 😀

Ferat
Host
Ferat

Je jen otázka času,kdy BTC přestane být vnímán jako velmi riziková investice