Zloději při loupeži v bitcoinovém bankomatu zapomněli to nejpodstatnější

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Bitcoin letos překonal všechna aktiva • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Po celém světě se objevuje stále více a více bankomatů s bitcoiny a ty se pak někdy stávají terčem útoků zlodějů. Nedávný kuriozní případ se odehrál v Kanadě, kde dva zloději odnesli z Bitcoin ATM něco kolem 3 000 USD. Zajímavější však je to, že zapomněli vzít i zbylé peníze.

Vernon – Britská Kolumbie – Kanada

Místem loupeže byl místní obchod s potravinami. Dva maskovaní muži se vloupali do Simply Delicious Food Market, když si za pomocí palic vytvořili otvor ve  vchodových dveřích a utekli s penězi, ukradenými z bitcoinového bankomatu. Loupež se stala v úterý 19.11. asi ve 4 hodiny ráno.

I když byla policie na místě do 15 minut od spuštění poplachu, pachatelé z místa unikli. Jak uvedl majitel obchodu Troy Roland, bezpečnostním kamerám se podařilo zachytit pachatele v ujíždějícím vozidle:

„Naše bezpečnostní kamera zachytila ​​ujíždějící vozidlo z místa činu, kterým byl šedý Nissan Sentra. Policie také dokázala identifikovat jejich poznávací značku.“

Dva zloději, kteří si nakonec z obchodu odnesli něco kolem 3 000 USD, mohli odcizit mnohem více. Jak je patrné z přiloženého videa, každý z nich popadl jeden zásobník s penězi. Na ten třetí, který se v bankomatu nacházel, zapomněli. A protože zákon schválnosti platí očividně i v profesi zlodějů, ve třetím zásobníku byla částka 37 000 USD.

Jak je vidět na videu, zloděje v obchodě nezajímalo nic jiného než bitcoinový bankomat. Po vloupání do obchodu totiž neomylně zamířili přímo k němu,aniž by z obchodu odcizili cokoli jiného. Z jejich chování je patrné, že dobře věděli, co dělají. Troy Roland, majitel obchodu, také v této souvislosti dodal, že již ve svém obchodě nebude bankomat s bitcoiny provozovat.

Zvýšený zájem o BTC bankomaty

Po boomu, který na trhu s kryptoměnami proběhl v roce 2017, se zájem o toto odvětví logicky zvýšil. O dva roky později je zase výrazně jednodušší zakoupit digitální aktiva online nebo pomocí fyzických bitcoinových bankomatů.

V několika posledních letech dochází také ke zvyšování počtu těchto bankomatů. Jak jsme vás nedávno informovali, bankomaty v celém světě překonali hranici 6 000 kusů. Zajímavé potom je i to, že celých 65 % těchto bankomatů se nachází v USA a dalších 11 % najdeme v Kanadě.

Závěr

Tento zvyšující se počet bitcoinových bankomatů by mohl rovněž výrazně přispět k dalšímu masovému přijetí kryptoměn. Fiat měnu lze použít pro nákupy Bitcoinu, Etherea, Litcoinu a dalších kryptoměn.

Protože tyto bankomaty samozřejmě kumulují velké množství hotovosti, logicky také budou přitahovat zloděje. Jak ukazuje například video ze 3. srpna letošního roku, další dvojice zlodějů odcizila ve Spojených státech ve Washingtonu celý bitcoinový bankomat, aniž by se zdržovala vloupáním do něj a odcizením zásobníků s penězi.

Co číst dále?

Čínská digitální měna představuje pro americký dolar hrozbu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře