Czechia
5,017
Počet nakažených koronavirem v ČR

Vztah Apple Pay ke kryptoměnám

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Coinbase oznamuje dvě nové investice ve snaze rozšířit ekosystém Etherea • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Tim Draper: Po pandemii se lidé začnou masově zajímat o Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Tradiční finanční...

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini přidává podporu tokenu BAT • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Viceprezidentka společnosti Apple Pay Jennifer Bailey se vyjádřila v rozhovoru pro stanici CNN na adresu kryptoměn v tom smyslu, že tento technologický gigant kryptoměny pozorně sleduje.

Jennifer Bailey

foto
zdroj: macrumors.com

 

Jennifer Bailey hovořila o kryptoměnách na soukromé akci v San Francisku s hlavní obchodní korespondentkou CNN Christine Romans, kde uvedla:

 

 

 

Sledujeme kryptoměny. Myslíme si, že kryptoměny jsou zajímavé. Myslíme si, že mají zajímavý dlouhodobý potenciál.

Tento výrok, že společnost vidí v kryptoměnách dlouhodobý potenciál, může znamenat cokoliv. Apple preferuje více finančních oblastí. Vedle Apple Pay, který je využíván po celém světě a je jednou z nejúspěšnějších služeb společnosti, zahrnuje nyní i Apple Card, první kreditní kartu společnosti ve spolupráci s Goldman Sachs.

Znamená to tedy, že Apple Pay plánuje do budoucna vstoupit do světa kryptoměn? Mohlo by to tak být, ale Jennifer Bailey v tomto směru neuvedla žádné pevné plány.

Dan Ives

Dan Ives, který působí jako analytik ve společnosti Wedbush Securities, uvádí, že právě kryptoměny by mohly být vhodným řešením pro tohoto technologického giganta.

Byl by to významný krok pro krypto, kdyby Apple zamířil touto cestou. S ohledem na strategické zaměření Applu by mohl přechod na kryptoměny dávat smysl, a to vzhledem k jeho zaměření na další zpeněžování jeho zákazníků v příštích letech.

Budoucnost platebních technologií

Bailey je rovněž přesvědčena o tom, že Apple Pay a Apple Card budou hrát vedoucí roli v budoucnosti platebních technologií.

Do odvětví mobilních plateb vstoupil Apple v roce 2014 zavedením služby Apple Pay. Společnost k tomuto kroku uvedla, že transformuje odvětví platebních služeb poskytnutím intuitivního a bezpečného způsobu provádění plateb prostřednictvím snadno použitelných aplikací.

I když společnost Apple neuvedla, kolik aktivních uživatelů využívá službu Apple Pay, zpracovává aplikace přibližně jednu miliardu transakcí během měsíce. Od svého uvedení na trh v roce 2014 vzrostl počet amerických obchodníků využívajících bezkontaktní platby z pouhých 3 % na více než 70 %.

Konkurence nespí

Zatímco Apple začíná teprve kryptoměny objevovat, gigant v oblasti sociálních médií Facebook již vyvíjí vlastní stablecoinLibru. Tento token by měl být krytý košem fiat měn. Spuštění projektu Facebooku je naplánováno na rok 2020, ale je docela možné, že může být odloženo kvůli regulačním výzvám.

Další společnost, která se zajímá o kryptoměny, je Square Jacka Dorseyho. Tato společnost zabývající se zpracováním plateb si najala vývojáře blockchainu, aby pracovali na projektech souvisejících s kryptoměnami.

Analytici z finančně analytické společnosti Cindicator jsou po provedení vlastního průzkumu přesvědčeni, že nejpravděpodobnějším technologickým lídrem, který by mohl oznámit vydání vlastní kryptoměny, je maloobchodní monstrum Amazon. Tuto domněnku však vedení Amazonu popřelo s tím, že v společnost v současné době nevyvíjí digitální měnu založenou na blockchainu.

Závěr

Největší burza s kryptoměnami, Binance, oznámila minulý měsíc, že pracuje na projektu s názvem Venus, který vytvoří stablecoiny a digitální měny navázané na fiat měny po celém světě.

Venus tak bude jedním z hlavních konkurentů v soutěži o podíl na trhu s projektem Libra a dalšími kryptoprojekty, které byly zahájeny předními technologickými společnostmi.

Binance se navíc chystá na vydání svého stablecoinu pod názvem Binance USD (BUSD). Tento projekt už byl dokonce i schválen regulačními orgány v New Yorku.

Co číst dále?

Bakkt otevřel své bitcoinové sklady pro vklady a výběry uživatelů – poslední příprava před spuštěním

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Nejnovější články

08.04.20 [Přehled trhu] + BTC a NASDAQ – Býci na obou frontách k závěru dne polevili

Bitcoin se již dostal nad 7 300 USD a dá se říci, že roste téměř všechno. Světové trhy znovu...

[Večerní souhrn článků] • Coinbase oznamuje dvě nové investice ve snaze rozšířit ekosystém Etherea • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

07.04.20 Technická analýza EOS a LINK – Bulls to vyhnali za poslední 2 týdny výrazně nahoru!

V dnešní analýze se podíváme na LINK a EOS. Jejich růst ode dna vzbuzuje pozornost stejně jako Bitcoin. Na grafu vidíme jehlu pro bulls. Vítejte...

Tradiční obchodníci projevují rostoucí zájem o kryptoměny

Zpravodajská platforma Acuiti ve svém nedávném průzkumu odhalila, že tradiční obchodníci a společnosti projevují rostoucí zájem o kryptoměny a technologii s ní spojenou. Zpráva dále...

Prezident České lékařské komory varuje před experimentálním „promořením populace“ Covid-19

Na včerejší tiskové konferenci vláda České republiky sdělila, že má v plánu již postupně začít rozvolňovat opatření proti šíření koronaviru. Prezident ČLK na tyto...

Doporučujeme

Prezident České lékařské komory varuje před experimentálním „promořením populace“ Covid-19

Na včerejší tiskové konferenci vláda České republiky sdělila, že má v plánu již postupně začít rozvolňovat opatření proti šíření koronaviru. Prezident ČLK na tyto...

[Polední zprávy] • Tim Draper: Po pandemii se lidé začnou masově zajímat o Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Tradiční finanční trhy se během posledních několika...

Bývalý vedoucí pracovník Goldman Sachs se přesouvá i do BTC a očekává ekonomickou katastrofu

Raoul Pal, bývalý šéf prodeje hedgeových fondů v Evropě ve společnosti Goldman Sachs, se připravuje na ekonomické problémy. V dlouhodobém horizontu Pal očekává, že mnoho...

[Polední zprávy] • Bitcoin prorazil psychologickou hranici 7 000 USD • Blockchainové firmy se spojují na vývoji anonymní testovací aplikace na koronavirus • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního víkendu v kryptosvětě událo. TRHY V době psaní tohoto článku, Bitcoin prorazil...