Vztah Apple Pay ke kryptoměnám

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Viceprezidentka společnosti Apple Pay Jennifer Bailey se vyjádřila v rozhovoru pro stanici CNN na adresu kryptoměn v tom smyslu, že tento technologický gigant kryptoměny pozorně sleduje.

Jennifer Bailey

foto
zdroj: macrumors.com

 

Jennifer Bailey hovořila o kryptoměnách na soukromé akci v San Francisku s hlavní obchodní korespondentkou CNN Christine Romans, kde uvedla:

 

 

 

Sledujeme kryptoměny. Myslíme si, že kryptoměny jsou zajímavé. Myslíme si, že mají zajímavý dlouhodobý potenciál.

Tento výrok, že společnost vidí v kryptoměnách dlouhodobý potenciál, může znamenat cokoliv. Apple preferuje více finančních oblastí. Vedle Apple Pay, který je využíván po celém světě a je jednou z nejúspěšnějších služeb společnosti, zahrnuje nyní i Apple Card, první kreditní kartu společnosti ve spolupráci s Goldman Sachs.

Znamená to tedy, že Apple Pay plánuje do budoucna vstoupit do světa kryptoměn? Mohlo by to tak být, ale Jennifer Bailey v tomto směru neuvedla žádné pevné plány.

Dan Ives

Dan Ives, který působí jako analytik ve společnosti Wedbush Securities, uvádí, že právě kryptoměny by mohly být vhodným řešením pro tohoto technologického giganta.

Byl by to významný krok pro krypto, kdyby Apple zamířil touto cestou. S ohledem na strategické zaměření Applu by mohl přechod na kryptoměny dávat smysl, a to vzhledem k jeho zaměření na další zpeněžování jeho zákazníků v příštích letech.

Budoucnost platebních technologií

Bailey je rovněž přesvědčena o tom, že Apple Pay a Apple Card budou hrát vedoucí roli v budoucnosti platebních technologií.

Do odvětví mobilních plateb vstoupil Apple v roce 2014 zavedením služby Apple Pay. Společnost k tomuto kroku uvedla, že transformuje odvětví platebních služeb poskytnutím intuitivního a bezpečného způsobu provádění plateb prostřednictvím snadno použitelných aplikací.

I když společnost Apple neuvedla, kolik aktivních uživatelů využívá službu Apple Pay, zpracovává aplikace přibližně jednu miliardu transakcí během měsíce. Od svého uvedení na trh v roce 2014 vzrostl počet amerických obchodníků využívajících bezkontaktní platby z pouhých 3 % na více než 70 %.

Konkurence nespí

Zatímco Apple začíná teprve kryptoměny objevovat, gigant v oblasti sociálních médií Facebook již vyvíjí vlastní stablecoinLibru. Tento token by měl být krytý košem fiat měn. Spuštění projektu Facebooku je naplánováno na rok 2020, ale je docela možné, že může být odloženo kvůli regulačním výzvám.

Další společnost, která se zajímá o kryptoměny, je Square Jacka Dorseyho. Tato společnost zabývající se zpracováním plateb si najala vývojáře blockchainu, aby pracovali na projektech souvisejících s kryptoměnami.

Analytici z finančně analytické společnosti Cindicator jsou po provedení vlastního průzkumu přesvědčeni, že nejpravděpodobnějším technologickým lídrem, který by mohl oznámit vydání vlastní kryptoměny, je maloobchodní monstrum Amazon. Tuto domněnku však vedení Amazonu popřelo s tím, že v společnost v současné době nevyvíjí digitální měnu založenou na blockchainu.

Závěr

Největší burza s kryptoměnami, Binance, oznámila minulý měsíc, že pracuje na projektu s názvem Venus, který vytvoří stablecoiny a digitální měny navázané na fiat měny po celém světě.

Venus tak bude jedním z hlavních konkurentů v soutěži o podíl na trhu s projektem Libra a dalšími kryptoprojekty, které byly zahájeny předními technologickými společnostmi.

Binance se navíc chystá na vydání svého stablecoinu pod názvem Binance USD (BUSD). Tento projekt už byl dokonce i schválen regulačními orgány v New Yorku.

Co číst dále?

Bakkt otevřel své bitcoinové sklady pro vklady a výběry uživatelů – poslední příprava před spuštěním

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: