Vývojáří Lightning Network varují před chybou – může dojít ke ztrátě Bitcoinu

0
bug, bitcoin, chyba

Vývojáři upozornili na bezpečnostní chybu v různých verzích bitcoinového softwaru Lightning Network, který by mohl způsobit, že uživatelé ztratí bitcoiny při transakci.

Velká bezpečnostní chyba

Chybu poprvé uveřejnil 30. srpna vývojář pracující na systému Lightning network, Rusty Russel. Necelý týden nato chybu potvrdil Olaoluwa Osuntokun, který vede úsek ve společnosti Lightning Labs.

„Není jasné, kolik bitcoinů, pokud vůbec, bylo ztraceno nebo kolik uživatelů bylo celkem ovlivněno.“

Bezpečnostní chyba mohla nastat u uživatelů, kteří neaktualizovali celou službu Lightningu. Mnoho verzí uzlů je totiž velmi zranitelných a měly by být okamžitě aktualizovány. Osuntokun varoval vývojářský tým e-mailovým oběžníkem, kde upozornil na vzniklou chybu.

Lightning network stále v plenkách

Blesková síť si klade za cíl umožnit téměř nulové poplatky s větší škálovatelností, čímž by se Bitcoin stal lehce uživatelsky přijatelný pro běžné transakce, jako je drobný nákup v obchodě.

Chyba poukázala na fakt, že technologie má stále problémy a nachází se v raném stádiu vývoje. Rusty Russel se k problému vyjádřil:

„Problémy s bezpečnostní byly nalezeny na různých projektech Lightning network, které by mohly způsobit ztrátu finančních prostředků. Rádi bychom také komunitě připomněli, že v síti stále máme limity, abychom zmírnili rozsáhlou ztrátu.“

Varování také sdílel na Twitteru.

Závěr

Lightning network má veliký potenciál, který v budoucnu nastartuje masové přijetí kryptoměn. Vyřeší velký problém se škálovatelností a poplatky Bitcoinu. Prozatím je však stále ve vývoji a je nutné si dávat pozor.

Co číst dále

[Zprávy] • LTC ztrácí hash rate po halvingu • Hash rate BTC zrychluje, halving by mohl nastat dříve • a další novinky dne

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na