Většina posluchačů by za hudbu zaplatila kryptem a podpořila tak umělce

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Průzkum odhalil, že 65 % zákazníků využívajících služby eMusic by použilo raději kryptoměny, aby tak pomohli umělcům k získání většího příjmů ze své tvorby.

Průzkum provedený průkopníkem v oblasti digitální hudby, společností eMusic, ukázal, že většina uživatelů je otevřena k placení kryptoměnami, pokud to umělcům umožní vydělat větší množství peněz.

Do průzkumu se zapojilo celkem 800 uživatelů eMusic a odpověděli na otázky týkající se kryptoměn a jejich použití v hudebním průmyslu. Stojí za zmínku, že v minulosti použilo Bitcoin nebo jakoukoliv jinou kryptoměnu pouze 8 % respondentů.

Data z průzkumu odhalila, že 40 % posluchačů hudby přeceňuje výši autorských odměn, které umělci dostávají při prodeji nebo streamování hudby. 87 % z nich však věří, že „spravedlivý podíl“ umělců by měl být vyšší, přičemž nejoblíbenější odpovědí bylo 50% rozdělení.

Zpráva, vydaná v květnu Mezinárodní federací hudebního průmyslu, ukázala, že streamování hudby vydělalo v roce 2019 více než 20 miliard USD. Přesto však zpravodajský portál hudby Soundcharts ve své analýze odhaduje, že umělci jsou placeni pouze 0,00318 dolary za stream na Spotify.

Kryptoměny sníží neefektivnost v hudebním průmyslu

Společnost eMusic buduje decentralizovaný systém distribuce hudby, aby snížila náklady na neefektivnost a platila umělcům více.

Tato hudební společnost byla spuštěna v roce 1998 a patří mezi první webové stránky, kde se prodávaly hudební nahrávky MP3 bez DRM. Firma zaměstnává 278 lidí a má roční příjem 65,7 milionu USD.

Závěr

Myšlenka učinit hudbu spravedlivější pomocí kryptoměn není nová. Nezávislý technologický marketingový specialista a PR konzultant Eric Doyle uvedl, že ve skutečnosti existuje mnoho projektů, které se snaží aplikovat technologii blockchainu do hudebního průmyslu. Více se o těchto projektech můžete dozvědět v dalším našem článku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img