Veřejný rozruch podporuje přijetí kryptoměn

4.1
(9)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Začátek února přinesl další dávku důkazů, že pokračující nárůst cen kryptoměn má hluboké institucionální kořeny. Začalo to oznámením Tesly o koupi BTC v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, vzestupný cyklus byl posílen dalšími zprávami od společností Mastercard, Amazon a BNY Mellon. Úroveň zájmu stoupá, protože i cena BTC se rychle stává široce diskutovaným tématem většiny finančně orientovaných televizních stanic.

Síla komunity

Síla korporátních hráčů pochází ze dvou vzájemně propojených zdrojů: jejich vlastního kapitálu investovaného do digitálních aktiv a schopnosti ovlivňovat veřejné sentimenty, často podle jejich vlastního příkladu.

Některé společnosti mají větší sociální vliv než jiné kvůli faktorům, jako je osobní charisma zakladatelů nebo veřejná viditelnost značky. V případě Tesly se tyto faktory spojily, což mělo za následek výbušný efekt, který jsme měli možnost vidět minulý týden.

Tento krok společnosti Tesla byl tak působivý kvůli jedinečné pozici automobilky jako technologické firmy s vysokou tržní kapitalizací a populární značky s významným sociálním statusem. Je to však i připomenutí, že institucionální síly mohou vyvolat největší dopady na dnešních finančních trzích.

Sentiment je král

Investoři v hlavním proudu nejsou jen komparsisti, kteří tiše sledují, jak finanční instituce a velké korporace nafukují ceny aktiv tak, jak je třeba. Jednak potenciální drobní investoři ve Spojených státech samotných sedí na hrnci peněz zhruba ve výši kapitalizace celého kryptotrhu a tyto peníze čekají na investici.

Pat LaVecchia, CEO a spolupředseda trhu s digitálními cennými papíry Oasis Pro Markets, uvedl, že kombinace disponibilních úspor a FOMO by mohla podnítit více lidí k vstupu do tohoto odvětví:

“Americké domácnosti za poslední rok, podle údajů Oxford Economics, nashromáždily kolem 1,6 bilionu dolarů nadměrných úspor. Když se lidé doma dívají na nové třídy aktiv, protože úrokové sazby jsou tak nízké, mohlo by to vést k jejich většímu zájmu. Jak roste institucionální sentiment a široká veřejnost vidí, že hlavní instituce naskakují a legitimizují Bitcoin, pak můžeme vidět FOMO kick-in pro ty, kteří stále nejsou rozhodnutí.”

Pokud rozvedeme toto uvažování ještě dále, přímým důsledkem současné institucionálně řízené rally by mohl být příliv nových individuálních investorů ve velkém měřítku. Dříve nebo později by mnoho iterací tohoto procesu mělo vést k tomu, že digitální aktiva dosáhnou pomyslného svatého grálu – masového přijetí.

Joshua Frank, spoluzakladatel a generální ředitel poskytovatele krypto dat The Tie, řekl, že aktivita Twitteru ohledně Bitcoinu vzrostla, v návaznosti na zprávy Tesly, na historicky nejvyšší úroveň. Kromě toho dosáhlo také denní sentimentální skóre Bitcoinu ročního maxima. Tyto metriky ukazují, že z krátkodobého hlediska byla nálada uživatelů Twitteru velmi vzestupná. Také metriky dlouhodobého sentimentu vypadají slibně.

Závěr

Sentiment kolem Bitcoinu je pozitivní, cena roste a stále více lidí začíná přední kryptoměnu vnímat více a více. Co myslíte, jsme již blízko masovému přijetí?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ali

Tento rok bude rozhodujuci. To “masirovanie” sirokej verejnosti nabera na obratkach, plus do hry vstupuju velke ryby. Pandemia krypto svetu pomohla. Mnohe centralizovane institucie sa v dobe najtazsej obratilo chrbtom svojim klientom co vyvolalo nedoveru v centralizaciu. Ten co nakupil krypto v rokoch minulych a nakupi tento rok, tak bude v rokoch 2025-2035 na tom celkom slusne. Samozrejme ked sa nieco nepo… 🙂

Linda

vubec nevis o cem mluvis, radeji odpoj klavesnici ty tardko

Martin

A co se stane, az to centralním a daňovým institucím dojde a zakážou směnárny za peníze? Fyzické statky (nemovitosti, auta,…) podléhají registraci, nebude težké začít vyžadovat, čím a jak bylo dané aktivum pořízeno, pokud kryptoměnou, uvalí na to vysokou daň. Postaví mimo zákon těžaře, poznají je podle velkého odběru elektrické energie. A než se to stane, velké ryby z toho včas vyskočí, protože nekupují a neprodávají podle toho, co říkají média, oni ta média ovládají

spot_img