Velryba nakoupila 28 miliard SHIB poté, co cena kryptoměn klesla

4.8
(13)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pseudoanonymní „velryba“ přezdívaná Gimli koupila 28 miliard psího tokenu SHIB za 1,2 milionu amerických dolarů. Stalo se tak poté, co cena kryptoměn výrazně klesla. 

Nákup SHIB

Analytická skupina monitorující pohyby nejbohatších 1 000 ETH peněženek WhaleStats upozornila na tuto transakci. Na základě dat kryptoburza Binance podle všeho poslala velrybě Gimli přesně 28 236 296 316 tokenu SHIB za cenu 1 204 823 USD.

S tímto nákupem drží pseudoanonymní velryba neuvěřitelných 1 281 667 671 716,74 SHIB za 53 977 897 USD. Podle Cryptopotato je to více, než drží Binance na své kryptoměnové burze.

WhaleSats ve svých příspěvcích uvádí, že Gimli je 246. největší ethereová adresa. Adresa je z 25 % složena z kryptoměny Shiba Inu, což je dokonce více, než kolik je jeho zůstatek v druhé největší kryptoměně světa (ETH). Dle údajů Coincarp kontroluje pouze 20 největších adres SHIB 70 % nabídky tokenu.

Kryptoměnová velryba provádí velké a pravidelné nákupy psího tokenu od června letošního roku, čímž si získala u komunity určitou pozornost. Než přišel pokles cen, SHIB zaznamenal v posledních dnech relativně mírnou cenovou akci.

Shiba Inu se v letošním roce stala velmi výkonným digitálním aktivem. Token se v současné době umísil na 13. místě všech kryptoměn na světě. Pro komunitu okolo psího tokenu velký úspěch. Shib a Dogecoin se dokonce staly nejvyhledávanější kryptoměnami v USA.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 303 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 925 USD. Cena tokenu SHIB se pohybuje okolo 0.00003595 USD.

Závěr

Cena tokenu poklesla za pouhých 24 hodin o více než 10 %. Ránu utrpěly téměř všechny kryptoměny. Na celou transakci WhaleStats se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: