Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Generální ředitel Binance vysvětluje, proč by Warren Buffet neměl investovat do kryptoměn

Buffett je legendárním investorem a kritikem Bitcoinu a kryptoměn v jedné osobě. V roce 2018 hovořil o Bitcoinu jako o jedu na krysy. Kryptoměnu mimo jiné nazval hazardem, pouhou hrou a žádnou investicí. Jeho pravá ruka miliardář Charlie Munger v květnu řekl, že Bitcoin je „nechutný a odporuje zájmům civilizace.“ Na výročním setkání Berkshire přiznal, že úspěch BTC nenávidí. Changpeng Zhao je generální ředitel kryptoměnové burzy Binance. Jako takový je fanouškem Bitcoinu a zastáncem své burzy a nativní kryptoměny BNB. Jeho úsilí v kryptosvětě budí obdiv i pohoršení a svými rozhodnutími dokázal vybudovat největší kryptoburzu na světě.

Kryptoměna Omicron prudce vzrostla kvůli nejnovějšímu kmenu Covid-19

Decentralizovaný protokol rezervní měny, Omicron (OMIC) za pouhý víkend dokázala vykouzlit úsměv všem svým hodlerům, když cena vzrostla během několika hodin o několik stovek amerických dolarů. Za víkend tak nárůst činil 716 %. Token OMIC tak ukončil víkend s cenou 711 USD. Zářný víkend pro tento decentralizovaný token byl způsoben tím, že WHO pojmenovalo nejnovější kmen koronaviru COVID-19 Omicron. Virus se podle dostupných informací prvně objevil v Jihoafrické republice. Hodleři si však dlouho svůj vysněný růst tokenu OMIC neužili, jelikož cena už v pondělí klesla o několik desítek procent. Odpoledne se cena dokonce propadla na své původní hodnoty.

Jack Dorsey odstoupil z funkce CEO Twitteru

Jack Dorsey se rozhodl odstoupit z funkce generálního ředitele Twitteru. Po šesti letech tak odstupuje ze své pozice. Nahradit by jej měl dosavadní technologický ředitel a člen představenstva, Parag Agrawal. Jack Dorsey sloužil jako CEO Twitteru v letech 2006 až 2008 a později od roku 2015. Prozatím není jasné, zda Dorsey plánuje opustit sociální sítě, aby se soustředil na operace v platební společnosti Square a na vyvinutí decentralizované kryptoměnové burzy. Zprávy o odstoupení Dorseyho jako CEO Twitteru vyvolaly prudký nárůst cen akcií společnosti.

CBDC je nástroj pro boj s Bitcoinem, přiznává úředník Bank of Indonesia

Náměstek guvernéra Bank of Indonesia Juda Agung vysvětlil, co žene centrální banky k tomu, že houfně pracují na vydávání svých digitálních měn.

„CBDC by bylo jedním z nástrojů pro boj s kryptoměnami. Předpokládáme, že lidé by považovali CBDC za důvěryhodnější než krypto. CBDC by bylo součástí snahy řešit používání kryptoměn ve finančních transakcích.“

Centrální banky podle tohoto výroku nepracují na CBDC pro dobro lidí, ale proti konkurenčnímu Bitcoinu. Digitální měny centrální banky (CBDC) jsou digitální verze národních měn a s Bitcoinem nemají v zásadě nic společného. Největší kryptoměna funguje na principech decentralizace a má svá jasná pravidla zakotvená v samotném kódu, která nikdo nemůže měnit.

Bitcoin za 42 000 USD – EL Salvador nejspíše zbrzdil propad bitcoinu z dnešního rána

Včera v noci jsme bojovali o rezistenci 52K USD, chvilinku to vypadalo, že jsou snad obavy zažehnány. Dnes kolem 5:45 ráno přišel však slušný armagedon a bitcoin se propadl až na 42 000 USD. Aktuálně se pohybujeme kolem 47 000 USD za minci. Tato cena sice není pro investory do kryptoměn asi nic příjemného, ale mohlo být možná i hůře, pokud by prezident El Salvadoru nezačal nakupovat. Jím nakoupený objem není až tak obrovský (150 BTC), oproti mase BTC, která byla v noci prodána, ale trhy tato zpráva mohla alespoň trochu uklidnit. Zakladatel Tronu Justin Sun nakoupil 100 BTC, při průměrné ceně 47 627 USD. Ani jemu se nepodařilo trefit dno a salvádorský prezident jej na Twitteru vyzval, aby alespoň dorovnal jeho nákup a přidal tak dalších 50 BTC do svého portfólia.

Bonusová zpráva

Cardano dosáhlo dalšího milníku – ADA nyní stakuje více než 1 000 000 peněženek

Přestože Cardano zažívá několik týdnů po sobě cenový pokles zdá se, že tu máme předčasné vánoce, protože síť oficiálně dosáhla více než 1 000 000 peněženek, které v současné době stakují ADA, což je nový rekord. Vzhledem k tomu, že si stále více uživatelů kryptoměn rychle uvědomuje výhody, které jsou se stakingem spojeny, a také nebezpečí aktivního obchodování v tomto volatilním odvětví, většina z nich se nyní obrací ke stakingu.S tím, jak roste obliba ADA, mnozí věří, že s dalším růstem Cardano sítě se do ní přidají další validátoři, kteří pošlou tržní kapitalizace mince na více než 500 miliard dolarů do roku 2025, což je více než desetinásobek její současné tržní kapitalizace (cca 43,5 miliard USD). [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img