TON s kryptoměnou Gram letos nebude!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ledger je údajně zranitelný vůči dvěma novým útokům • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Společnosti Telegram se do cesty postavila Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC). A z toho důvodu se letos dlouho očekávaného spuštění Telegram Open Network (TON) s kryptoměnou Gram nedočkáme.

Telegram je optimistický

Telegram v dopise z 19. října povzbuzuje své investory, aby soudní jednání mezi Telegramem a SEC, které bylo nedávno přeplánováno na únor 2020, považovali za pozitivní krok. Telegram od svých investorů vybral na budování vlastního blockchainu 1,7 miliardy dolarů. SEC jej obvinila z toho, že tak v roce 2018 uskutečnil nelegální prodej cenných papírů.

Okresní soud Spojených států v New Yorku odložil jednání na 18.-19. února 2020. Původně se mělo jednání uskutečnit již tento čtvrtek, 24. října. Společnost svým investorům rovněž oznámila, že do této doby nebude distribuovat tokeny Gram. V dopise uvádí:

„Telegram považuje tento vývoj za pozitivní krok k vyřešení této záležitosti soudním systémem rychlým způsobem. My a naši poradci využijeme čas, abychom zajistili, že stanovisko Telegramu bude prezentováno a podporováno co nejsilněji na únorovém jednání.“

Únorové rozhodnutí

Telegram argumentuje tím, že tokeny Gram nejsou cenným papírem ale komoditou, a proto nespadá do kompetence SEC. Zástupci Telegramu v dopisu své investory povzbuzují, že únorové slyšení vyřeší tuto záležitost uspokojivěji než jednání, které bylo původně naplánováno na 24. října. V dopise Telegram sděluje:

„Únorové slyšení se liší od toho, které bylo původně naplánováno na 24. října, protože v únorovém slyšení Telegram požádá soud, aby se vyjádřil k hlavnímu argumentu, že tokeny Gram nejsou cenné papíry. Naproti tomu slyšení z 24. října mělo pouze posoudit, zda mělo být nařízeno zpoždění, aniž by bylo rozhodujícím způsobem vyřešeno hlavní tvrzení.“

Závěr

Tento dopis je zatím posledním postupem Telegramu vůči nařčení ze strany SEC. Telegram tvrdí, že vše proběhlo v rámci zákona. Argumentuje zejména tím, že investovat mohli pouze kvalifikovaní investoři a nikoli veřejnost. Rovněž vyvrací nařčení SEC, že Gram není cenným papírem, ale komoditou.

Spuštění Telegram Open Network s přidruženým tokenem Gram je tedy zatím ve hvězdách. Jedinou jistotou je, že v letošním roce se spuštění TON nekoná.

Co číst dále?

[Zprávy] • Nyní lze platit kryptem i na Amazonu • Binance chystá fiat pár s Rublem • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře