Thomas Lee: Bitcoin půjde brzy na 20 000 USD!

3
postava, Bitcoin

Spoluzakladatel a senior analytik v oblasti tržní strategie společnosti Fundstrat Global Advisors Thomas Lee uvedl, že nebude trvat příliš dlouho, než se Bitcoin (BTC) vrátí do cenové oblasti kolem svého historického maxima, kdy se obchodoval za cenu kolem 20 000 USD.

Thomas Lee

Tuto skutečnost uvedl Tom Lee během rozhovoru pro Block in Press. Tom Lee zahájil výzkum jako technologický analytik v roce 2006, kdy studoval inovace, které ovlivňovaly stávající trhy. Později se také poprvé setkal s Bitcoinem a ihned byl přesvědčen, že Bitcoin je inovativním platebním systémem. Lee sdělil:

„Bitcoin je bezpečný, decentralizovaný protokol a konsenzuální algoritmus s důkazem o práci (PoW) je obrovská inovace.

Lidé, kteří věří v decentralizaci peněz, podporují bitcoiny, což je jeden z důvodů, proč se mi bitcoiny opravdu líbí.“

Co nás čeká?

Thomas Lee uvádí, že se nejprve musí stabilizovat index Standard&Poor’s (S&P 500). Bitcoin nepřinese nová maxima, dokud nových maxim nedosáhne S&P 500. Klíčovou roli, podle Leeho, může hrát i americko-čínská obchodní válka a Brexit.

twitter
zdroj: twitter.com
twitter
zdroj: twitter.com

Thomas Lee k Bitcoinu dále sdělil:

„Myslím, že bitcoiny budou brzy schopny dosáhnout 20 000 dolarů. Bitcoiny přežily a prokázaly hodnotu i při četných poklesech.

Neexistuje mnoho aktiv, která přežila pokles hodnoty pod 90%, ale Bitcoin přežil znovu a znovu.“

Pravidlo 10 nejlepších dnů

Thomas Lee rovněž připomněl, že cenová historie Bitcoinu ukazuje, že většina zisků této kryptoměny přichází v deseti nejlepších obchodních dnech v roce.

Například během posledního býčího trhu v roce 2017 vzrostla cena za těchto deset dní o 1 136 %. I během medvědího trhu v roce 2018 zaznamenal Bitcoin během nejlepších deseti dní zisk 66 %.

Pokud vyloučíme těchto deset dní, zaznamenává Bitcoin poměrně výrazné ztráty. Během býčího trhu v roce 2017 zaznamenal sice BTC zisk 232 %, ale v roce 2018 došlo ke ztrátě 140 %. V roce 2013 pak Bitcoin zaznamenal ztrátu 199 % a v roce 2014 ztrátu 133 %.

Bez těchto deseti dnů tak Bitcoin ve skutečnosti zaznamenal od roku 2013 průměrnou roční ztrátu 25 %.

twitter
zdroj: twitter.com
twitter
zdroj: twitter.com

Závěr

Cena Bitcoinu se v aktuálně (v době psaní článku) pohybuje na ceně kolem 8 600 USD, což za letošní rok představuje přibližně zisk více než 110 %. A jak se díváte na situaci kolem Bitcoinu vy, vážení čtenáři Kryptomagazínu? Zastáváte stejný názor jako Thomas Lee, že Bitcoin dosáhne brzy na svá historická maxima? Své názory můžete vyjádřit v komentářích pod článkem.

Co číst dále?

UNICEF otevírá kryptofond – přijímá nyní dary v Bitcoinu a Ethereu

3
Komentujte

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SalamHonza Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Honza
Host
Honza

Podle me se vsichni drzi zbytecne pri zdi,bitcoin byl vytvoren jako nahradni platidlo s cislovkou 10 000 000, proto byl vytvoren,aby se dalo platit i zlomken tudiz satoshi,kdyz zaplatite 200satoshi,vize je takova ze to ma byt hodnota 200 usd a bitcoin jako celek ma mit nejmene onech tech 10mil.dolaru,jsme stale na zacatku toho vseho,jestli ma dneska 8 zitra 20,pozitri 50 je uplne nepodstatne,protoze smer je jasne dany a az se k tomu konecne vsichni dopracuji a pochopi,tak bude za tech 10mil.usd a pak se budou vsichni smat co jsme to tu vlastne resili,dneska uz taky nikdo neresi ,ze bitcoin kdysi… Číst vice »

Salam
Host
Salam

Toho se stejně nikdy nedožiješ tak je to stejně jedno !

Salam
Host
Salam

Na víc aby tohle se stalo skutečností musel by se stát Bitcoin nedostupný aby se stál nedostupný nesměli by velryby ze svými tučnými konty prodávat své bitcoiny při sebe lepší ceně (což nikdy nehrozí , jen BTC získá dobrou cenu vždy se najde nějaký z**d co prodá své tučné konto a tím opět trh pošle dolů ).Vlastnost člověka je chamtivost a ti co si nakumulovali desítky tisíc BTC si je nekumulovali proto že by fandili nějaké technologii ale aby na tom vydělali co nejvíc a proto čekají na dobrou cenu aby to hned mohli střelit .viz Steve Wozniak zakladatel Appleu… Číst vice »