05.12.19 Technická analýza: Manipulace Bitcoinu vyhovuje hlavně velrybám!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bitcoin nám v poslední dny ukazuje vzestupy i pády. Čekáme v nejbližších dnech propad, nebo růst k resistenci 7 800 USD? Situace vyhovuje velrybám, které využívají menší objemy na manipulaci ceny Bitcoinu.

Po několika dnech klesající volatility zaznamenala včera cena Bitcoinu slušný nárůst o 8 % během několika minut, což představuje nárůst 620 USD. Podle objemu dosáhla cena Bitcoinu denního maxima 7 800 USD.

Během včerejška jsme mohli na grafu Bitcoinu vidět Bartův pattern. Top hodnoty zaznamenal na 7 800 USD (knot) 7 483 USD (tělem) a následně propadl na support 7 140 USD kde jsme viděli odraz k hodnotám 7 840 USD.

Za posledních 5 hodin jsme propadli z této úrovně a směřujeme na nejbližší slabý support 7 249 USD. Pokud se na tomto supportu neodrazíme, uvidíme Bitcoin propadnout z největší pravděpodobností k 7 141 USD opět na svůj silný support.

Momentálně počítáme z odrazem na 7 249 USD k nejbližší resistenci na 7 483 USD a v případě podpory bulls může růst Bitcoin do 8.11 až k 7 695 USD kde je nejbližší vážná resistence.

Pohled na šestiměsíční graf nám poukazuje na to, že z nejhoršího nemusíme být venku. Bitcoin se stále pohybuje ve formaci klesajícího kanálu. Pro takový kanál platí, že Bitcoin bude stále bearish pokud neprorazí vrchní stranu kanálu tedy resistance line. Momentální hodnota na proražení resistence line je na 9 300 USD a v budoucnu bude klesat směrem dolů po stěně resistance line.

Tento týden se tvoří přechod mezi 50 týdenním klouzavým průměrem a 100 týdenním klouzavým průměrem, což je obvykle býčí signál.

RSI indikátor

RSI indikátor poukazuje na zónu nejbližšího nákupního potenciálu právě na hodnotách mezi 7 249 – 7 141 USD s tím, že se očekává růst k 7 480 USD.

Shrnutí

Vše nasvědčuje tomu, že by odraz mohl přijít na hodnotách 7 140 – 7 249 USD. Růst Bitcoinu by mohl nabrat reálné hodnoty při 7 483 USD a při poražení této slabší resistence by mohli býci posunout Bitcoin k 7 695 – 7 800 USD silné resistence. Situace na páru BTC / USD se může přiostřit s blížícími se vánočními svátky, kde mnozí očekávají výběr kapitálu z pozic a to může přinést příležitost pro velryby k manipulaci. Právě velryby mohou využít menší objemy, které nyní vidíme na burzách k ještě lepší manipulaci cen Bitcoinu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře