SWIFT označuje kryptoměny za zbytečné a nestabilní

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Belgická společnost SWIFT, tento dlouholetý lídr v poskytování mezinárodních platebních sítí, označila kryptoměny za „zbytečné a nestabilní.“

SWIFT

Vše začalo v roce 1973, kdy se sešlo 239 bank z 15 zemí, aby byl vyřešen jeden společný problém. Tímto problémem byla komunikace o přeshraničních platbách. Následně byla vytvořena Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci se sídlem v Belgii.

Společnost SWIFT začala fungovat v roce 1977 s cílem podporovat mezinárodní finance a obchod. Na počátku fungování společnosti bylo ke službám SWIFTU připojeno 518 institucí ze 22 zemí.

Krypto není konkurent

Společnost pro mezinárodní mezibankovní finanční telekomunikace (SWIFT), mezinárodní mezibankovní systém, nepovažuje kryptoměny a platební systémy založené na technologii blockchain za soupeře.

Zástupci společnosti SWIFT naopak na londýnském briefingu, který se konal na počátku tohoto týdne, tvrdili:

Kryptoměny se chovají jako JoJo, jsou k ničemu a nestabilní. A i když kryptografické společnosti vytvoří stabilní coin, stále je to jen koš měn.

Nedostatky SWIFT

Na této konferenci zástupci společnosti připustili i nedostatky samotné sítě SWIFT, která sdružuje asi 11 000 bank a finančních institucí. Systém poskytuje klientům možnost zasílání zpráv a pomáhá pohybu peněz po celém světě. A i když tento systém zpracovává miliony plateb denně, je notoricky pomalý a nákladný. Jeden z představitelů firmy uvedl příklad nedostatku, který síť trápí:

Pokud chcete poslat platbu se SWIFTem z Austrálie do Číny po poledni, dochází ke zpoždění až 12 hodin kvůli otevírací době.

Libra, Ripple, Stellar

Jako jednoho z možných soupeřů vnímá společnost SWIFT projekt Libra od Facebookuaplikací . Pokud by došlo k integraci všech tří aplikací, vlastněných tímto gigantem – WhatsApp, Messenger a Instagram, bylo by tak umožněno spojení 2,7 miliardy uživatelů každý den. Tuto konkurenci však společnost SWIFT vnímá pouze z krátkodobého hlediska.

Zajímavé je, že produkt Ripple xRapid, který za pomoci kryptoměny XRP realizuje velmi rychlé a mimořádně levné mezinárodní transakce mezi bankami z různých koutů světa, jako vážnou konkurenci společnost SWIFT nevnímá.

Rovněž Stellar, který letos vytvořil na základě dohody s technologickým gigantem IBM World Wire, platební síť, která běží na blockchainu Stellar a umožňuje levný globální převod prostředků mezi regulovanými institucemi, nepovažuje SWIFT za vážnou konkurenci.

Závěr

Je takřka neuvěřitelné, že i když společnost SWIFT veřejně hovoří o svém hlavním nedostatku, kterým je pomalý a nákladný systém, že stále nevidí výhody poskytované kryptoměnami a blockchainem.

Většina kryptoměnových transakcí je totiž téměř okamžitá, nemluvě o tom, že tyto transakce jsou také podstatně finančně příznivější.

Skutečnost je tedy taková, že celá řada společností díky inovacím, které poskytuje technologie blockchain, je připravena narušit zastaralé systémy, jako je např. SWIFT.

Co číst dále?

[Zprávy] • LTC ztrácí hash rate po halvingu • Hash rate BTC zrychluje, halving by mohl nastat dříve • a další novinky dne

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Jednou jsem zaplatil na poplatcích za přeshraniční platbu asi 1500,-Kč. Ano, čtete správně. Takže…… A kdo okusí tu nádhernou jednoduchost kryptoměn, už v hloubi duše nechce hlavně nic podobného SWIFTu. O rychlosti a robusnosti, neexistenci hranic, nesmyslných poplatků či víkendů nemluvě. Pokud se pak náhodou začne zajímat o blockchain, pochopí i ten propastný bezpečnostní rozdíl. SWIFTu evidentně ujede vlak, pokud nezmění svůj postoj a nezačne se sám zajímat o tuto technologii. Tak už to bývá. Když velká společnost nerozpozná potenciál přelomové technologie, která je jejím přímým konkurentem, zpravidla nakonec prostě zanikne. Stává se to. Ze začátku je konkurence zjevně bezvýznamně malá a pak už je najednou pozdě. A volatilita? Co kdo čeká u technologie, u které se teprve spekuluje na budoucí hodnotu po její adopci? Tím spíše u altcoinů, kde se spekuluje přímo na to, zda přežijí či nikoliv? A já fandím altcoinům (i Bitcoinu samozřejmě), neboť některé mají naprosto skvělou technologii. To úsilí se přeci jentak nezašlape. Nicméně úmrtnost v prostředí altcoinů bude patrně veliká…

Lakatsohi

Neni spis problemem rychlosti bankovnich transakci treba verifikace KYC ? Ono kdyby se kryptomeny masove rozsirili tak si vlady na tohle doslapnou.

spot_img